KADIN

Hamileyken tekrar yumurtlama olur mu?

Hamileyken tekrar yumurtlama olması mümkün mü?

Hamileyken tekrar yumurtlama: Hamilelik döneminde tekrar yumurtlama ve tekrar hamile kalma olasılığı gündeme geldi. Bu düşündüren olay gerçekleşti

Yaşanan olay İngiltere’de meydana geldi ve çok ender yaşanan olaylardan biri yaşanarak bir kadın, iki hafta içinde ikikere hamile kaldı ve doğumu sağlıklı şekilde gerçekleşti.

Ender görülen hamileyken hamile kalma gerçek oldu

37 yaşında olan İngiltere’nin Canterbury kentinde Jonale Broad, hamile kalmaya karar verdikten sonra yaşadığı hamilelik için doktora kontrole gitti ve üçüz bebeklerinin olacağını öğrendi. Fakat burada ilginç olan ise bebeklerin aynı anda olmaması ve Jonale Broad hamileyken hamile kalma olasılığını yaşamış olması.

Hamileyken tekrar yumurtlama
Hamileyken tekrar yumurtlama: Hamilelik döneminde tekrar yumurtlama ve tekrar hamile kalma olasılığı gündeme geldi. Bu düşündüren olay gerçekleşti

Gebelik üstüne gebelik, Hamileyken tekrar yumurtlama

Gebelik üstüne gebe kalma “superfoetation” olarak adlandırılan bir olay yaşandı. Çok nadir olsa bile yaşanılması ve hamileyken tekrar yurmurtlama mümkün. Olayı yaşayan çift, ilk olarak çift yumurta ikizlerine sahip oldu. Tekrar kontrole 2 hafta sonra giden hamile kadının 3. bebeğe hamile kaldığı öğrenildi. Yaşanan bu durum ise 32. haftda çocukların dünyaya getirilmesi ile son buldu. Çocuklar şuan 18 aylık oldular ve üçüzler.

Diğer dikkat çeken ise ikiz çocukların üzerine gelen üçüncü Tabitha isimli bebek diğer kardeşlerine benziyor ama tek farkı 15 gün daha küçük olması.

Yaşının ilerlemiş olmasından dolayı hamile kalmanın zor olacağını düşünen çift tek bebek için umut ederken üçüz sürprizi ile karşılaştı. Çiftin kiz bebek olacak sevinci ikinci haftada 3. bir bebek ile ikiye katlanmış oldu. Ender yaşanan hamilelikte hamilelik ile tarihe geçen kadın bunun bir armağan olduğunu ve kendini çok şanslı olduğunu dile getirdi.

Buradan çıkan sonuca bakacak olursa, hamilelik döneminde hamile kalma olasılığı çok düşük ama olmayacak diye bir durum da yok. Yani hamileyken bile üstüne bir gebelik daha eklenebiliyor. Tabi kaçıncı aya kadar bu mümkündür o ayrı ama olasılığa bakıldığında çiftler böyle anlar ve sürprizler yaşayabiliyor. Çocuklar tek iken ikiz hale gelebildiği gibi yaşanan bu olayın ardından ikizken üçün hale de gelebiliyorlar.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir