KADIN

Hamileyken ilişkiye girmek için 1-2-3-4-5-6-7-8 ve 9. ay pozisyonları

Hamileyken ilişkiye girmek için 1-2-3-4-5-6-7-8 ve 9. ay pozisyonları

Hem erkek hem de kadınlar için hamilelikte cinsellik ve ilişkiler kişilerin kendisi olduğu kadar bebek için oldukça önem teşkil eder. İlişkilerinizde hamilelik dönemlerinde özellikle dikkat edilmesi gereklenler ise yanlış sevişme pozisyonlarıdır.

Bebeğiniz, 1. ay, 2. ay, 3. ay, 4. ay, 5. ay, 6. ay, 7. ay, 8. ay ve 9. aylarında başından sonuna kadar dikkat edilmelidir. Aşağıda size 6 pozisyon örnekleri verilmiştir. Bu pozisyonlar sizin bebeğinizin doğumuna kadar uygulayabileceğiniz pozisyonlardır.

10 dakikalık bir mutluluk için bebeğin zarar görmesi doğru davranış olmayacaktır. Sizin için sağlık ne kadar önemli ise bebek için daha fazla önemlidir. Siz sağlığınızı kontrol edebilirsiniz ama bebek tamamen anne dikkati üzerine kurulu bir sağlık mücadelesi verir.

Gebelikte sevişme pozisyonlarının en alt bölümünde gebelikle alakalı tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Hamileyken uygulanmaması gereken pozisyon:

Bu pozisyon erkek üstte hamile kadın altta olduğu durumlarda bebeğe zarar verecektir. Hamile bayanın sırtüstü yattığı pozisyonlarda erkek üstte baskı uygulamamalıdır. En çok dikkat edilmesi gereken pozisyondur.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-1

Hamile kadın için zevkli pozisyon:

İster hamile olsun ister olmasın farketmez kadının en keyif aldığı ve en çok uyarıldığı pozisyonlardan biridir. Bu pozisyonu uygularken karın üzerine baskı yapmadığınız sürece hem erkek hem kadın hamilelik dönemlerinde çok keyif alacaktır.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-2

Dikkat edilmesi gereken hamilelik pozisyonu:

Bu pozisyon keyifli olduğu kadar sıkıntılı bir pozisyonda olabileceğinden tamamen girişi ve hareketler gebe kadına bırakılmalıdır. Üstte olan hamile kadın bu pozisyondan derinliği kontrol ederek sarsılmadan ilişki yaşayabilir.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-3

Bebek büyüdükçe girilmesi gereken hamilelik pozisyonu:

Bu pozisyonun kotrolü erkektedir ve derinliği erkek tarafından kontrol edilen en güvenilir pozisyon diyebiliriz. Sarsıntıya mahal vermeden bu pozisyon rahatlıkla kullanılabilir. Hem hamile kadın hem de erkek için ideal pozisyon diyebiliriz.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-4Hamilelikte ilerleyen dönem pozisyonu:

Bu pozisyon hamile bayanlar için ilerleyen dönemlerde kullanılabilecek pozisyonlardan biridir. Hamile olan kişi bu pozisyonda fazla enerji harcamaz, kontrol tamamen erkek tarafından yönetilir ve derinlik erkek kontrolündedir.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-5

Kaçınılması gereken hamilelik pozisyonları:

Bu pozisyon hamilelik döneminde tecih etmememeniz gereken pozisyondur. Gebe çok enerji harcar, karın bölgesinde baskı hisseder. Hamilelik dışı olarak çok keyifli pozisyondur.

hamileyken-sevisme-pozisyonlari-6

Cinsellik Türkiye’de en az konuşulan konuların başında gelir. Hamilelik dönemlerinde ise kadınlar ağız ucuyla bu konuları konuşuyor diyebiliriz. İnternet gibi elinizde velinimet varken hamilelik dönemlerinde yaşanacak ilişkiler ve sevişme pozisyonları rahatlıkla öğrenilebilir.

Şunu size belirtelim; hamileyken ilişkiye girmek zararlı değildir. Kulaktan dolma bilgiler ile hamile kadının ilişkiye girmemesi tamamen erkek boşalmasına odaklanması doğru değildir. Kadının rahim kasları bebeği içerisinde bulunduğu amnion sıvı dolu kesesini rahatlıkla korumaktadır.

Hamilelik dönemlerindeki ilişkilerde yaşanan boşalma kasılmaları sizi korkutabilir fakat çoğu zararsızdır ve geçicidir.

Hamileyken ilişkiye girmek bebeğin düşük sebebi olabileceği endişesinden dolayı çoğu kadın bu dönemlerde sevişmeden vazgeçer. Düşüklerin büyük çoğunluğu kromozom anomalilerile diğer sebeplere bağlıdır.

Çoğu kadın hamilelikte ilişkilerin sonucunda boşalmanın erkek doğum olabileceğini düşünürken aslında bu durumun erken doğumla alakası olmadığını belirtelim.

Hamilik dönemlerinde ilişkiden ne zaman kaçınmak gerekiyor?

  1. Düşük yaşamış veya düşük riski olan bayanlar,
  2. Rahim hasılmaları, çok kısa süre önce doğum yapanlar veya erkek doğum riski taşıyanlar,
  3. İkiz veya üçüz bebek bekleyenler
  4. Durduk yere kanama yaşayanlar,
  5. Sıvı gelenler (suyunuz gelmekteyse),
  6. Rahim ağzının erken açılması,

Bu konuda en çok aranalılan cümleler ise;

[divider style=”solid” top=”10″ bottom=”10″]

hamilelikte ilişki, hamileyken ilişkiye girilirmi, hamilelikte ilişki pozisyonları, hamileyken ilişkiye girmek, hamileyken iliskiye girilirmi, cins dergisi, evlilikte ilk gece pozisyonları, hamile sevişme, hamilelikte mastrbasyonBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir