KİMDİR

Halit Akçatepe 79 yaşında 31.03.2017 tarihinde öldü

Halit Akçatepe hayatını kaybetti

Halit Akçatepe bugün yaşamını yitirdi. Türk sinemasının ünlü isimlerinden 7’den 77’ye herkesin sevdiği ünlü sanatçı “Halit Akçatepe” 79 yaşında 31.03.2017 tarihinde hayatını kaybetti.

2016’da geçirdiği rahatsızlık nedeni ile hastane’de yatmakta olan Halit Akçatepe, 2016 aralık ayında kısmi felç geçirmişti. İstanbul’da tedavi gördüğü hastane’de yaşamını yitirdiği belirtildi.

Atilla Dorsay, Halit Akçatepe‘nin vefatı üzerine şunları belirtti: “Türk sinemasına gelmiş geçmiş en güler yüzlü oyunculardandı. Ertem Eğilmez’in onu seçtiği koruduğu ve onu bugünkü şöhretine kavuşturduğu bilinir. Canım Kardeşim’de Tarık ile başrolü üstlendi ve onun karşısında hiç eğik durmadı. Tabii biz onu en çok Güdük Necmi karakteri ile hatırlıyoruz. Hiç silinmedi, kendisini hep gösterdi .

“YAKLAŞIK 1.5 YILDIR KİMSEYİ KABUL ETMEDİ”

Çok sevilen bir oyuncuydu. İşte böyle bir insan… Düşününce bile insanın içinden ağlamak geliyor. Son 1-1,5 yıldır kimseyi kabul etmeden felçli bir şekilde yatıyordu. Gidemedik, ziyaret edemedik. Gidenlerin arkasından konuşuyoruz böyle..”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir