KADIN

Günlük giyilen kıyafetlerin ruh haline etkisi

Günlük giyilen kıyafetlerin ruh haline etkisi

Giyim kuşamda doğru rengi seçmek, hem ruh halimizi olumlu etkiler hem de daha iyi bir dış görünüş elde etmemizi sağlar.

Farklı renklerin oluşturduğu ruh hallerine dair işinize yarayacak bilgiler…

Kırmızı kıyafetler:

Kırmızı, giymesi çok kolay bir renk değildir; giymek cesaret ister. Ten renginizle iyi gidecek bir tonunu seçmeniz gerekir. Doğru tonu bulduğunuzda kırmızı, özgüveninizi yükseltir ve göze çarpmanızı sağlar. Tabii elde edilen popülerlikten keyif alıp almayacağınız başka bir konu. Dünyanın pek çok yerinde kırmızı renk, tehlikeli bir tutku ve cinsellik aurasına sahip. Hindistan’da olmadığınız sürece tabii. Çünkü orada kırmızı, gelinlik rengi.

Kırmızı ve siyahı kombinlemek, bir moda klasiği. Kırmızıyı beyaz ya da bej renkleriyle kombinlemek ise renk dengesini sağlamak ve kırmızının keskinliğini yumuşatmak açısından tercih edilebilir.

Mavi kıyafetler:

Kırmızı ve mavinin birbirine zıt olmasının fizyolojiye etkisi, tansiyonu düşürme yönündedir. Zor bir günün ardından biraz gevşemeyi planlıyorsanız ya da ilk buluşmaya hazırlanıyorsanız, mavi sağlam bir tercih olacaktır. Bu renk, sizin hem gevşemenize yardım eder hem de pozitif bir ilk izlenim yaratmanızı sağlar. Çok koyu bir mavi tonu seçerseniz, görüntünüzü, mavi ile uyumlu olacak nötral veya parlak renkli parçalarla yumuşatın.

Yeşil kıyafetler:

Yeşil, bir başka rahatlatıcı ve canlandırıcı renktir. Pek çok tonu olan yeşil, bu özelliğiyle her ten rengiyle uyumludur.  Üzerinizde yeşil renge vurgu yapmak isterseniz nötral renkli aksesuarları kullanmayı deneyin. Yumuşak bir ton kullanırken takı ya da parlak renkli şapka gibi öğeleri birleştirerek dış görünümünüzle oynayabilirsiniz.

Sarı kıyafetler:

Stil uzmanlarına göre güneş rengi, burnu havada ve erdemlilik taslayan kişilikle bir uzlaşma sağlamaya yardım eder. Yine kırmızıda olduğu gibi sarı renkte de teninize uygun olan tonu bulmanız önemli. Seçtiğiniz tondan çok emin değilseniz, bu rengi öncelikle aksesuarlarda ya da etekte kullanmayı deneyin.

Mor kıyafetler:

Bu renk tecrübeli ve kendine güvenen bir izlenim yaratmak için esastır. Örneğin bu rengi iş görüşmelerinde tercih edebilirsiniz. Stil uzmanları mor öğelerin genç yüzleri olduğundan daha olgun gösterdiğini söylüyor. Ayrıca mor, en sıradan görünümlere bile hareket katma özelliğine sahip bir renk. Mor temelli renk şemasını pastel tonlarla tamamlamak en iyisi.

Siyah kıyafetler:

Siyah, herkese yakışır! Söz konusu olan kıyafetse, siyahın vücudu olduğundan zayıf gösterme etkisi meşhurdur. Siyahın iki izlenim yaratma etkisi var; birincisi üzüntü, ikincisi belirgin bir zarafet. Seçtiğiniz siyah giysinin sizi hastalıklı göstermekten ziyade şık gösterdiğinden emin olmalısınız. Bunun için kıyafete parlak renkli bir detay katmanız iyi olabilir.

Turuncu kıyafetler:

Sarının kalitesini ve kırmızının derinliğini birleştiren bir renktir turuncu. Turuncunun enerjiyi ve yaratıcılığı uyarıcı etkisi olduğu düşünülüyor. Kendi kendine yeten bu rengi dikkat çeken başka renklerle kombinlememek gerekiyor. Soğuk ya da nötral renklerle kombinlemeyi deneyin.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir