TEKNOLOJİ

Google üniversite seçimim nedir?

Google üniversite seçimim nedir?

Google üniversite seçimim

Nereden başlayacağından emin değil misin? Sorun değil.

Bağlan ve işin uzmanından öğren

GOOGLE-UNIVERSITE-SECIMIM

Üniversite öğrencileri, akademisyenler ve önemli uzmanlardan öğrenmeye başla. Destek, öneri ve ipuçları almak için Google Hangouts’taki oturumlara katıl. Bölümleri derinlemesine keşfedin, mezunlardan tavsiyeler alın ve kariyerinizi inşa edin.

Üniversite adaylarının seçim yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla Google, Milli Eğitim Bakanlığı‘nın desteğiyle Üniversite seçim rehberi niteliğinde bir çalışmaya imza attı. “Google Üniversite Seçimim” adı verilen sitede adaylar, konum, bölüm ve puan bilgilerini girerek, kriterlerine uygun olan üniversite sayısını öğrenebiliyorlar.

“13 Mart’ta gerçekleşecek YGS sınavı için adayların heyecanı dorukta. Öğrencilerin istedikleri Üniversite‘ye gitmek için girdikleri YGS sınavının yaklaştığı şu günlerde GoogleMilli Eğitim Bakanlığı‘nın desteğiyle yeni bir projeyi hayata geçirdi.”

Google Üniversite Seçimim‘ adındaki bu proje öğrencilerin seçim yapmalarını daha kolay hale getiriyor. Üniversite Seçimim isimli site üzerinden adaylar, konum, bölüm ve puan bilgilerini girdikten sonra tüm üniversiteleri keşfetme imkanına sahip oluyorlar.

Favori içeriklerinizi belirlemek, paylaşmak ve deneyiminizi kişiselleştirmek için oturum açın.

BURAYA TIKLAYIN

Yukarıda tüm seçenekleri içeren listeye göz atabilir veya mezunlardan ilham alabilirsin.

Üniversitelere ilişkin fakülte, bölüm, puan, burs bilgileri dahil tüm bilgiler ÖSYM tarafından açıklanan veriler baz alınarak sunulmaktadır ve Google yayımlanan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Her durumda bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini resmi kaynaklardan teyit etmenizi öneririz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir