GENEL

Gökçek, FETÖ’cülerin Başbakan adayı Meral Akşener

Gökçek, FETÖ’cülerin Başbakan adayı Meral Akşener

FETÖ’cülerin darbe girişimlerinde başarılı olmaları durumunda Başbakan adaylarının Meral Akşener olduğunu vurgulayan Başkan Gökçek, şöyle devam etti: “Bunu inkar etmeye gerek yok. Sloganlarına bakın Meral Akşener’in, bir de bunların bildirideki sloganlarına bakın. Meral Akşener’in propaganda süresince her tarafta dikkat edin, destekleyenler FETÖ’cülerdi. ‘15’inde çok güzel şeyler olacak ve 15’inden sonra siz görün’ diyordu. Sen nereden biliyorsun 15’ini? ‘Başbakan olacağım, başbakan olacağım’ deyip duruyordun. Bazı şeyler geçmişte anlaşılamıyor ama olaylar ortaya çıktıktan sonra anlaşılıyor. Her iki tarafın da sloganları aynı, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’, olacak iş değil. ‘Sen bu sloganı kullanacaksın ve alıp başını gideceksin’ dediler. Devam olarak o da bunu söylüyordu dikkat edin.”

Gökçek, kalkışmanın en yoğun yaşandığı ve büyük zararlar verdiği Başkent Ankara’da uçak ve helikopter saldırılarına ilişkin bir füze kalkanı sistemi kurulup kurulmadığı ile ilgili de “Bildiğim kadarıyla yapılıyor ve yapılması da lazım. Özellikle belli yerlere konulduğu zaman sadece Meclis ve Köşk korunmuş olmaz, Ankara da korunur” ifadesini kullandı.

Gökçek, artık sıranın ve hesap verme döneminin FETÖ’cülere geldiğini belirterek, “Hiçbiri, yanlarına kar kalmayacak. İnanıyorum ki Parlamento’dan idam cezası çıkacak. Melih Gökçek olarak kişisel kanaatimi söylüyorum, Parlamento’dan idam kararı çıktıktan sonra referandum yapılıp, halkın oyuna sunulmalı. Bunu halk istiyor mu, istemiyor mu, bunu bütün dünya görsün. Yüzde 70-80’in altında çıkması mümkün değil. Böyle net bir rakamın çıkması da dünyaya çok net bir mesaj olacak” şeklinde konuştu.



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir