KADIN

Göğüs’te oluşan çatlaklar, tüyler ve aknelerle nasıl başedebilirsiniz

Göğüs‘te oluşan çatlaklar, tüyler ve aknelerle nasıl başedebilirsiniz

Göğüsünüzde meydana gelen çatlaklar, tüyler ve aknelerle nasıl başedebilirsiniz? İşte yanıtı.

Vücudunuzun her bölgesi nasıl terliyorsa, göğüsleriniz de sadece sporda değil, günlük yaşantınızda da sıcaktan ya da pek çok etkenden dolayı terleyebilir. Eğer bu süreçte göğüslerinize bakım yapmazsanız tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için üstünüzü giyinmeden önce bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

Sık sık kilo alıp veriyorsanız göğüslerinizde de çatlaklar meydana gelebilir. Göğüs çevresinde oluşan çatlakları önlemek için, özellikle anne adaylarının sıklıkla tercih ettiği çatlak önleyici krem ve serumları tercih edebilirsiniz.

Güneşlenmek harika! Ancak sonrasında göğüste oluşan soyulmalar hiç de hoş görüntüler ortaya çıkarmıyor. Bu durumun önüne geçmek için ise yapmanız gereken, güneş kremini sadece göğüsünüzün açıkta kalan bölgelerine değil, tamamına uygulamanız.

Akne problemi yüz ve sırt bölgesinden sonra en yoğun göğüs bölgesinde görülüyor. Göğüslerinizde akne sorunu yaşıyorsanız özellikle spor sonrası duş alma konusundaki alışkanlık sürenizi daha öne çekmelisiniz.

İstenmeyen tüyler ne yazık ki göğüs bölgesinde de devam ediyor. Göğüs ucunda çıkan tek tük tüylerden kurtulmak için ağda, cımbız ya da makas tercih ederek kurtulabilir, kalıcı bir çözüm için ise iğneli epilasyon tercih edebilirsiniz. Ancak kesinlikle tüy dökücü krem ve jilet kullanmamalısınız!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir