KADIN

Göğüsler büyür mü?, gögüs büyütme yöntemleri nelerdir?

Göğüsler büyür mü?, gögüs büyütme yöntemleri nelerdir?

Kadınların göğüslerin fiziki olarak büyüklüğü ve küçüklüğü her kadın için en önemlisidir. Bunun bir çok nedeni mevcuttur. Hem görüntü olarak hem de emzirme olarak kadınların endişeleri yüzyıllardır devam eder ve sürüp gidecektir.

Göğüs büyüklüğü ve küçüklüğü neye göre belirlenmelidir önce o konuyu ele almak lazım. Siz göğüslerinizin küçük olmasından şikayetçi olup büyütmek istiyor olabilirsiniz ama meme boyutları hesaplaması ise sizin boyunu, kilonuz, omuz genişliğiniz, bel ve kalça oranlarınıza göre baz alınarak hesaplanır. Vücut ölçülerinizin tamamı ile göğüslerinizin boyutu hesaplanmalıdır. Aksi halde uyguladığınız gögüs büyütme yöntemleri size olumsuz dönüş sağşayabilir.

Günümüzde kadınlar gögüs büyütme yöntemleri olarak;

 • Bitkisel ilaçlar,
 • Teknolojik aletler,
 • Göğüs masajları,
 • Göğüs kremleri, bitkisel yağlar,
 • Slikonlar.

Ve bunlara benzer yöntemler kullarak dertlerine çareler aramaktadır.

Şimdi bir kadın olarak mantık yürütelim, olmayan bir şey ovalama ile çıkar mı? Göğüsleriniz çok küçük olabilir ve siz bunları doğal olarak büyütmek istiyorsunuz ama olmayan memeler nasıl büyüyecek? Bunun iki yolu olabilir,

 1. Doğal olarak büyütme
 2. Suni göğüs büyütme

İki yöntemde göğüs büyütme için yapılır. Fakat doğal olarak büyütmek bunlar arasında en çok uygulanan yöntemdir ve kadınlar bu çareyi yukarıda belirttiğimiz bitkisel ve diğer yöntemleri kullanarak bu dertten kurtulmaya çalışıyor.

Doğal gögüs büyütme yöntemleri:

En uzun soluklu iştir. Büyümeyeceğini iddia etmiyoruz ancak o kadar çok yorucu ve zaman alıcıdır ki uğraş verenlerin yarısından fazlası hüsranla son vermektedir. Bitkisel ürün adı altında verilen yağlar, hemen her gün ovalama ve masaj yöntemi ile kullanılılır. Bu yöntem başarılı olsaydı parmaklar, cinsel organlar, kulak, burun aklınıza ne geliyorsa hepsini büyütürdü. Bu ilaçların yanında asıl göğüs büyütmeye katma değer veren durum masajdır. Bu bölgenin sürekli ovalanması bölgedeki kan akışını hızlandırır ve sürekli hareket sözkonusudur. Masajın veya ovalamanın verdiği sıcaklık ve hareket p bölgedeki olan kas ve tüm dokuları harekete geçirip normalden fazla müdahalenin sonuncunda büyüme gösterebilir.

İlk yapılan bu benzeri uygulamalarda küçük miktar ilerleme kadınların daha fazla isteğini arttırır ve daha uzun zamanlar masaj ile bitkisel veya kimyasal yağlar ile gögüs büyütme yöntemleri uygulamaya devam etmesini sağlar. Bu durum tabi ticaretin bir başka boyutur. Gerçek olan şu ki, ilk başlangıç ile sonraki dönemlerde büyüme aynı değildir. Ancak tuhaf olan ise kadının sürekli kendini kandırmasıdır yani büyüdü büyüdü baksana! 🙂 aslında büyümüyor ama kadın göğüslerinin büyümesi için verdiği çabanın karşılığını görmek istiyor. Bu alandan çıkaracağımız sonuç ise bu ve benzeri göğüs büyütme ürünler belki ilk 10 gün size etki gösterebilir ama bu etki göğüslerin zaten hazırda olan ve meydana çıkamadığı boyutun fazla harekeri sonrası olan büyümedir. Cinsel hislerin verdiği heyecanlar meme uçlarının büyümesi gibi. Kalıcı değildir.

Suni göğüs büyütme yöntemleri:

Bu “gögüs büyütme yöntemleri” (liposuction- liposakşın) en çok tercih edilen yöntemler arasında olup maliyetli olabiliyor ve kadınların diğer yöntemlere yönelmesine neden olmaktadır. Aslında verilen emek ve çaba gözönüne alındığında pek pahallı bir uygula değil ve kadının tam istediği göğüs ölçülerine sahip olmasına neden oluyor.

Bir kadın benim göğsüm şu ölçüde olsun dediğinde tam ona göre takılan dışı silikon kaplı protezler; dış yüzeyi pütürlü veya düz olarak göğüsün yapısına göre değişik şekillerde kullanılıyor ve kadın 1 ile 1,5 saatlik bir operasyon sonunda dilediği göğüs ölçülerine sahip olabiliyor. Kadınlar arasında ise bu gögüs büyütme yöntemleri en çok içi silikon dolu olan serum olanlardan daha çok tercih edilen. Bu yöntem arasında kafaya takılan bazı sorular ise;

 1. Ağrı oluyor mu?
 2. Ameliyat ne kadar sürüyor?
 3. Silikon nasıl yerleşiyor?
 4. İz kalıyor mu?
 5. Çocuk emzirenler için sorun oluyor mu?
 6. Yataj istirahati veya hastanede yatma gerekiyor mu?

Uzun uzaya cümle kurmadan bu soruların yanıtı verelim. Ağrı ameliyat sonunda en düşük seviyede oluyor verilen ağrı kesiciler bu ağrıların minimum seviyede olmasına yardımcı oluyor. Ameliyat süresi seçtiğiniz silikon şekline göre 1-2 saat arasında tamamlanıyor.

Gögüs büyütme yöntemleri arasında bulunan silikon yöntemi, göğüs ucunun kenarlarındaki koyu renk olan kısım ile açık renk olan yerin birleştiği noktadan küçük kesikler olarak veya göğüslerin vücutla birleştiği noktadan takılıyor ve en çok tercih edilen iz bırakmayacağı bıraksa bile gözle görünmenin zor olduğu yerlerdir. Çocuk emzirmeye ve hamilelik ile herhangi bir sorun teşkil etmemekle beraber süt kanalları için zarar vermeyecek şekilde uygulanıyor. Ameliyat sonunda ise hasta aynı gün taburcu ediliyor.

Gögüs büyütme ameliyatının ardından 1 hafta sonunda normal yaşantınıza devam ediyorsunuz. 2017 yılı için de aynı uygulamalar geçerlidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir