KADIN

Göbekli kadınlar erkeklerin ilgisini çeker mi?

Göbekli kadınlar erkeklerin ilgisini çeker mi?

Çoğu göbekli kadından duyacağınız şey bende hafif göbek var!

gobek-kadinHalbuki o saklamaya çalıştıkları göbek içe çekmeyle ne kadar saklanabilir ki? İçine çekilerek verilecek çaba spor yaparak harcansa o göbekten eser kalmayacak..

Dar pantolon giyersin kemer yerleri göbekten kaybolur, etek giyersin yıpıl yıpıl oynar ne yapılacak bu göbekle? Korse takılsa yaz aylarında sıcaklar buna engel keyifle gülmeyi bile göbek sallanma riski engelleyen o göbek!

Peki akıllara gelen soru ise “Göbekli kadınlar erkeklerin ilgisini çeker mi?”

Hayır, erkeklerin göbek hiçbir zaman ilgisini çekmez. Kalp kırmamak adına çok önemli değil, farketmez nasıl olsa zamanla gider gibi avutucu cümleler kurulsa bile işin aslı erkek gözüyle göbeksiz kadındır.

Cinsel açıdan veya seks anı pek umursanmasa da mutlaka o böbek göze takılacaktır. Sizi ne kadar rahatsız ediyorsa partnerinizi de o kadar rahatsız ediyor.

Yaz yaklaşıyor! Bikini vücuduna kavuşmak için yalnızca birkaç ayımız var… Sıkı bir diyet ve nefis bir egzersiz programıyla göbek bölgemizdeki istenmeyen yağlarımızdan kurtulabiliriz. Mucize değerindeki 5 egzersiz hareketini sizlerle paylaşıyoruz. Hemen başlayın, dümdüz bir karına sahip olun!

İşte, adım adım göbek eritme hareketleri.. Kısa sürede göbekten kurtulun!

gobek-eritme-1

Çapraz mekik hareketi

Çapraz mekik hareketi için, sırt üstü yere uzanın. Sol ayağınızı kaldırın ve dizinizi 90 derece bükün. Sağ elinizi şakağınıza koyun ve dirseğinizi açın. Nefes alın. Nefesinizi verirken sağ omzunuzu yerden kaldırın, karnınızı iyice sıkarak sola doğru eğilin. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden hareketi en az iki defa tekrarlayın. Aynı hareketi diğer tarafınız için uygulayın.

gobek-eritme-2

Şınav çekme hareketi

Şınav pozisyonu alıp karnınızı sıkın. Kalçanızı aşağıda tutup iyice sıkın ve pozisyonunuzu bozmadan 20 saniye bekleyin. Bu hareketi 3 kere tekrarlayın. Şınav pozisyonundayken yüzünüz karşı tarafa bakmalı.

gobek-eritme-3

Plank hareketi

Kolunuzun el ile dirsek arasındaki kısmını yere koyun. Şınav pozisyonundaki gibi vücudunuzu kaldırın. Bu şekilde 20 saniye bekleyin. Bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

gobek-eritme-4

Sırtüstü yere yatma hareketi

Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi belinizin altına koyarak aradaki boşluğu kapatın. Ayaklarınızı, yerden 45 derece yukarı kaldırın. Bu pozisyonda 15 saniye bekleyin. Aynı hareketi 3 kere tekrarlayın.

gobek-eritme-5

Mekik hareketi

Sırt üstü yatarak ayaklarınızı kaldırın ve dizlerinizi 90 derece bükün. Karnınızı iyice sıkıp bel boşluğunuzu sıfırlayın. Ellerinizi şakaklarınıza koyup dirseklerinizi açın. Nefes alın. Nefesinizi verirken omuzlarınızı yerden kaldırıp, karnınızı iyice sıkarak, dizlerinize doğru bükülün. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden bu hareketi birkaç defa tekrarlayın. Egzersiz esnasında belinizi yerden kaldırmamaya özen gösterin.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir