KADIN

Göbek eritme için yapılabilecek çalışmalar

Göbek eritme için yapılabilecek çalışmalar

göbek eritme kürü, göbek eritme diyeti, göbek nasıl eritilir, göbek eritme hareketleri resimli, göbek eritme hareketleri, göbek eritme yöntemleri, göbek bandı gibi aklınıza takılan soruların yanıtını bu makale içerisinde bulabileceksiniz.

Göbek eritme işlemlerine başlamadan önce bilinmesi ve yapılması gerekenler ise;

Göbeğinizdeki şişlik mi yoksa gerçekten yağ tabakası mı bu netlik kazanmalıdır. Vücudunuzun mekanizmasındaki bir aksaklık nedeniyle göbekli ve yağlı olduğunu düşündüğünüz durumlar bir hastalık veya aksi giden bir durumdan dolayı oluşuyor olabilmektedir. Kas ve yağ dokunuzla alakalı eczanelerden kendinize bir test yaptırmadan göbek eritme gibi işlemlere girişmeyiniz.

Genelde erkekler üzerinde bilinen göbek, kadınlar üzerinde de oldukça fazla belirgin hale gelmeye başladı. Göbek oluşumuna ise en büyük etkenler;

Göbek Oluşması

Hareketsizlik:

Günümüzde artık evde her işi yapabilecek akıllı cihazların olması evde yapılan işlerin azalmasına ve hareket kabiliyetinin giderilmesine neden oluyor. Hareketsizlik yağlanmanın başlıca nedenlerinden biridir.

Hazır yiyecek tüketimi:

Evde yemek hazırlamaya üşenen veya hazırlayacak zaman bulamayanların “ALO SİPARİŞ” hattıyla aldıkları yiyecekler özellikle, hamur işi ve içeriğinin ne olduğunu bilöediğimiz etiketsiz yiyecekler bu yönde oldukça etkilir. Etiketsiz ve içeriğindeki gıda moleküllerini açıklamayan yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Hazır ambalajlı içecek tüketimi:

Siz farkında olmadan satın aldığınız bu hazır içecek türleri şişliğe ve göbek yağlanmalarına neden olmaktadır. Vücudunuzun bir süre sonra alışkanlık haline getirdiği bu içecekleri istemesi sizi sürekli gazlı ve ambalajlı içecek kullanmaya itecektir.

Uykusuzluk:

Uykusuzluk aynı zamanda kilo almanında kolay yoludur. Uyumayan insan gece sürekli atıştırma ve yeme ihtiyacı duyar. İnternet bağımlıları veya cep telefonu ile gece yarıları sms alışakanlıkları göbek ve yağ oluşumunu etkiler. Vücudun dinlenmesi ve gerekli metabolizmanın çalışmasını sağlayan unsurlar sürekli hareket halinde olacağından tam verimli çalışamaz.

Erkek ve kadın için göbek

Erkek ve kadın için göbek

Yapıları gereği erkekler kas dokularından dolayı bayanlara göre daha gelişmiş durumdadır. Yine de erkekler onca hareketin va çalışmanın ardından göbek yağlarından herzaman şikayet etmişlerdir. Artık o kadar alışılmış bir hal almıştır ki; “erkek adam göbekli olur” kavramı dilimize yapışmıştır.

Kadınlarda ise oldukça yagınlaşan göbek oluşumu ve göbek yağları beraberinde çözüm arayışları ve bu ihtiyaçları karşılamak üzere oluşturulmuş kurum ve kuruluşlar getirmiştir. Çoğu para tuzağı olarak satılan bu “göbek eritme” ürünleri fayda sağlamazken bir kısmı ise doğru kullanıldığında göbek eritmeye yardımcı olabiliyor.

Azim ve uzun süreç gerektiren bu işlemler için bilinçsiz yapılan, spor hareketleri, ilaçlar, diyet listeleri, bantlar ve sürekli karın bölgesinde hareket eden cisimler sağlığa oldukça fazla zarar veriyor. Vücut zaten kendi mekanizması ise bu işlemleri yerine getirirken insanoğlu ayrı bir işlem uygulayarak işleyen mekanizmaya zarar verebiliyor ve sonucunda ise hastalık ve rahatsızlıklar meydana geliyor.

Sadece taktığınız veya yediğinizde yağları yakan, eriten ve kas olarak değiştiren bir ilaç yoktur. Bu ürünler takviye ürünlerdir. Diğer yandan bu işlemler için yağ aldırma operasyonları günümüzde sağlıklı olarak yapılamktadır.

Şimdi göbeklerimizden doğru ve sağlıklı olarak nasıl kurtulabiliriz öğrenelim.

Göbek eritme yöntemleri

Bir yandan göbek eritmeye çalışırken diğer yandan yediklere dikkat edilmezse bu çalışma tamamen boşa gider, 3 ayda eritilen göbek 1 ayda yerine geri gelir. Kadınlarda oluşan genetik olmayan ve genelde doğum sonrası meydan gelmiş göbekleri eve erkekler için oluşan göbekleri gidermek için çalışmalara başlamadan önce alınması gereken önemli kurallar ise şu şekildedir.

 1. İlk kas dokusu ve yağ dokusu oranları ölçülmelidir.
 2. Uzmanlardan göbek eritme için size zararı olmayacak bir diyet listesi alınmalıdır.
 3. Kendi başınıza doktor olup internet üzerinden cihaz veya ürün alınmamalıdır.
 4. Komuşunuz yapıyor ve eritiyor dediğiniz spor hareketleri uzmanlara danışmadan başlamayınız.
 5. Sürekli titreyen cihazlardan uzak durunuz.
 6. Bitkisel bölge zayıflatan ilaç almayın.

Yukarıdaki maddeleri kontrol dışında almayınız ve uzman kişilere sormadan bu işi girişmeyiniz.

Öncelike yapılması gerekenler arasında oluşan bölgelerdeki yağlanmayı gidermek için gıda alımlarımızı düzene koymalıyız ki vücudumuz bu duruma alışsın. Alacağımız bir diyet listesi yardımı ile eritme işlemlerine başlarken spor yardımı ile yağlarımızı kasa dönüştürmeye başlıyoruz. Spor her zaman olduğu gibi hızlı yürüme ve koşma ile devam etmelidir. Kaslarımız açılmadan zorlayıcı hareketlere girmiyoruz. Fiziki olarak yapacağımız spor hareketleri mekik gibi ve buna benzer karın bölgesi kaslarımızı çalıştıracak hareketler olmalı ve bunları sürekli standart hale getirmeliyiz. Spor sonrası alınan duşun veya yapılan banyoların ardından kasları gevşetecek ve göbek yağlanmalarına iyi gelecek krem gibi ürünleri sürerek masaj yapıyoruz. Karın bölgesine yapılan bu masaj, bölgedeki istenmeyen yağların hareket etmesine ve yayılan ısının yağlarda erimeye yol açacağından daimi ve sıklıkla yapmalıyız.

Hareketsiz ev işleri yerine kendimize hareket imkanı sağlayacak iler bulmayız ve sürekli karın kaslarını çalıştıracak durumlara özen göstermeliyiz. Gece yemeleri direkt olarak yağlanmaya sebep olduğundan kontrolü göbeğe değil kendinize vermelisiniz. Yemeyin, gece atıştırmaları ve krizlerinden kendinizi kurtarın.

Göbek oluşmasını önleme

Göbek yağlanmasını ve göbek oluşmasını önlemek için tavsiyelerimiz:

 • Şekerkullanmaktan vazgeçmelisiniz,
 • Hazır ambalaj içerisinde satılan içeceklerden uzak durmalısınız,
 • Protein tüketmeye özen göstermelisiniz,
 • Karbonhidrat kullanımınızı azaltmalısınız,
 • Lifli besinler tüketmeye özen gösterin,
 • Hareket etmeye başlayın, uyuşuk durmayın,
 • Günlük yediklerinizi bir kenara kaydedin,
 • Hazır yiyecekler içerisinde bulunan değerleri, etiketlerini okuyarak öğrenin,
 • Yaptığınız salatalar içerisinde sirke kullanmaya özen gösterin,
 • Düzenli uyku uyumaya özen gösterin.

Göbek eritme hareketleri:

gobek-eritme-hareketleri-1 gobek-eritme-hareketleri-3 gobek-eritme-hareketleri-4 gobek-eritme-hareketleri-5 gobek-eritme-hareketleriBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir