DÜNYA

Gezilebilecek en güvenli ülkeler

Gezilebilecek en güvenli ülkeler

Savaşın, gösterilerin olayların bol olduğu dönemlerde hem tatil hemde ziyaret için gidebilecek ve gezilebilecek en güvenli ülkeleri sıraladık.

Singapur

singapur

Neredeyse hiçbir doğal afetin yaşanmadığı ülkede, yasalara büyük bir saygı gösteriliyor. Olası terörist saldırılarını da sıkı güvenlik sistemi sayesinde önleyen ülkede başınıza gelebilecek en kötü şey; güneş çarpması ya da lüks mağazalarda kredi kartı limitinizi doldurmanız.

İzlanda

izlanda

Dünyanın ekonomik krizden en kötü etkilenen ülkesi olan İzlanda’da, suç oranlarında herhangi bir artış görülmedi. Tam tersine, eğitim seviyesinin oldukça yüksek olduğu ülkede vatandaşlar, suç ve kargaşaya yol açabilecek sosyal problemleri ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapıyor.

İsviçre

isvicre

“Dünyanın en güvenli ülkeleri” listesinde bu tertemiz ve düzenli ülkeye yer vermemek elbette olmaz. İsviçre’de dikkate etmeniz gereken tek şey hazımsızlık sorunu yaşamak istemiyorsanız çok fazla fondue yememek.

Bhutan

Bhutan

Asya’nın en mutlu ülkesi seçilen Bhutan, aynı zamanda Asya’nın en güvenli ülkelerinden biri. Ülke, maddi zenginlik açısından fakir olarak değerlendirilse de, güçlü Budist inancı ve aile bağları onu, dünyanın manevi yönden en zengin ülkelerinden biri yapıyor

Mauritius Cumhuriyeti

Mauritius-Cumhuriyeti

Afrika’da suç oranının en düşük olduğu yer Mauritius Cumhuriyeti ve Şeysel Adaları. Fakat, Mauritius Cumhuriyeti Hint Okyanusu’nda Şeysel Adaları’na göre daha güneyde yer aldığı için tehlikeli korsanlardan çok daha uzaklarda. Interpol raporuna göre Mauritius’taki suç oranı, Japonya’dakinden çok daha düşük.

Yeni Zelanda

yeni-zelanda

Yeni Zelanda, batı dünyasının suç oranı en düşük ülkelerinden biri. Tropik hortumların yaşanmadığı ülkede, ölüme yol açan en son depremse 1968 yılında yaşanmış

Kıbrıs

kibris

Güçlü ekonomisi, aile bağları ve mükemmel eğitim sistemiyle Kıbrıs, çalkantılı Orta Doğu’da yer alan sakin bir cennetBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir