EKRAN VİDEO

Game of Thrones 3. bölüm (fragman)’de neler olacak?

Game of Thrones 3. bölüm (fragman)’de neler olacak?

Altıncı sezonu 24 Nisan 2016’da başlayan Game of Thrones 3. bölümde neler olacak?

Görünen o ki 6’ncı sezona hızlı bir giriş yapan Game of Thrones’un yeni sezonuna Stark’lar damga vuracak. Geçtiğimiz bölümlerde flashback sahnelerde diziye dahil olan Lyanna ve Ned Stark’ın ardından çoğumuzun unuttuğu bir Stark karakteri daha diziye geri dönüyor. Spoiler niteliğindeki bilgi dizide Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams’tan geldi.Williams, Winterfell’in Demir Adalılar tarafından işgal edilmesi üzerine kaçan Rickon Stark’ın diziye geri döneceğini duyurdu. Geçtiğimiz bölümde uzun süredir ortalarda görülmeyen Bran Stark diziye geri dönmüştü. Peki Rickon Stark’ın Game of Thrones’a geri dönemesi ne anlama geliyor?Dizinin 6. sezon 3. bölüm fragmanına baktığımızda Kuzey’in yeni Lordu Ramsay Bolton’a bir hediye verildiğini görüyoruz. Yani bu bölümde Rickon Stark’ın Bolton’un eline geçtiğini görebiliriz.

KHALEESİ KURTULABİLECEK Mİ?
Khaleesi (Daenerys Targaryen) burada Khal Drogo’nun halkı olarak bilinen Dothraki insanları tarafından esir alındı. Yakalanarak götürülen Khaleesi kral tarafından tutsak alınmak istedi ancak Khal Drogo’nun eşi ve Dothraki halkının kraliçesi olduğunu söylemesi üzerine tepki biraz olsun yumuşadı. Game of Thrones 6. sezon 2. bölümünde ise Tyrion Lannister ejderhaları serbest bıraktı. Yeni bölüm fragmanını da ise ejderhaların Dothraki bölgesinde uçtuğu göze çarparken Khaleesi’nin tekrar kurtulacağı yönünde heyecan yarattı.

JAİME LANNİSTER ZOR DURUMDA
Yeni bölümde Jaime Lannister’ın intikam aldığı sahnelere de tanıklık edebiliriz. Zira ‘Kral Katili’ aşığını zindana atan ve kentin bir ucundan başka bir ucuna çıplak bir biçimde yürümeye zorlayan High Septem ile bu bölümde yüzleşecek. Cersei Lannister’a yapılan olaylardan sonra intikam almak isteyen ancak yeterli desteği bulamayan Jaime bundan sonraki adımı merak konusu oldu.

GAME OF THRONES 5. SEZON’DA NELER YAŞANDI?
Önceki sezonlar gibi 10 bölümden oluşan beşinci sezon Amerika’da 12 Nisan 2015’de yayınlanmaya başladı. Meereen’de Daenerys Targaryen, isyancılarla uğraşırken ciddi kayıplar verir. Bir suikast girişimi esnasında ejderhası Drogon’un sırtına biner ve uzaklaşır. Stannis, Duvar’da hakimiyetini korur. Danışmanı Melisandre’nin tavsiyesi üzerine kızını yakarak öldürür. Cersei Lannister, din taraftarı İnanç’ı şehre getirerek yönetimin önemli kısmını devreder. Arya Stark, Mereen’a giderek Yüzsüz Adamlara katılmak ister. Jon Snow, Gece Nöbetçileri tarafından hain damgası yiyerek hançerlenir ve ölüme terk edilir. Cersei, günahlarının bedeli için şehir içinde çıplak halde dolaştırılır. Arya kör olur, Daenerys ise Dothraki tarafından kaçırılır.

GAME OF THRONES HAKKINDA
Türkçe Taht Oyunları, anlamına gelen Game of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanmıştır.Beşinci sezonun ilk bölümü Türkiye’de 13 Nisan 2015 Pazartesi günü televizyonda CNBC-e’de yayınlanmıştır. Beşinci sezonun ilk dört bölümü internet korsanları tarafından sızdırılmıştır. Altıncı sezonu 24 Nisan 2016’da başlamıştır. HBO tarafından yedinci sezon onayını almıştır.

Game of Thrones 6. sezon 3. bölümünü haberimizden izleyebilirsiniz. Nisan ayında başlayan Game of Thrones dizisi 6. sezon 3. bölümü ile ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölümünde Kızıl Kadın (Melisandre)Jon Snow’u tekrar hayata döndürmesi büyük olay yaratmıştı. Yeni bölümde ise Jon Snow yabanilerle birlikte Kara Kaleyi korumaya geçecek. Khaleesi ise esir düştüğü yerden kurtulabilecek mi?Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir