KADIN

French ojenin diğer ojelerden farkı nedir? French manicure

French oje

Yazı kışı olmayan 4 mevsim sürülen ojeler, kadınların ellerine ve ayaklarına yaptıkları bakımın göstergesidir aslında. Ninemiz bize hep derdi ki; “bir kadının elleri güzelse kendide güzeldir” derdi. O zamanlar biz, kadınların ellerinin şekline bakardık ama şimdi anlıyoruz ki, ellerin güzelliğinin yanında ellerine yaptıkları bakımın ne kadar değerli olduğunu.

Eller için kullanılan kremlerin ve nemlendiricilerin yanında parmakların uçlarını adeta sanat eserine dönüştürmek ayrı bir marifettir. İsmi ne olursa olsun adına ne derseniz diyin sonuç olarak oje ile yapılan tırnakların süslenmesidir ve bunlardan biri de French oje “French manicure” olarak adlandırılır.

French oje nasıl sürülür?

Kadınlar, ojelerini tek renk veya cila olarak kullandıkları gibi çeşitli renkler ve desenler ekleyerekte kullanır. Ortamına göre yapılan bu teknikler çok çeşitlidir. Detaya inmeyi sevmeyen ve fazla detaycı olmayan hanımların tercih ettiği oje türüne French oje denir.

Genel olarak kuaförler aracılığı ile yapılan bakımların arkasından uygulanan bu teknik, evde kendi başına maharetli hanımlarında yaptığı bir oje biçimidir. Yetenekli hanımların parmaklarına uygulamayı bırakın resmini görse dahi aynı şekli vermektedirler.

Eğer sizde detayı olmayan bir oje türü tercih edecekseniz bahsi geçen asıl konumuz budur.

French ojenin sürme yöntemi

İlk yapmanız gereken, ister internetten, isterseniz eczanelerden veya kozmetiklerden temin edeceğiniz French oje sürümü için manikür setlerinden temin etmek durumundasınız.

Setlerin içerisinde bulunan şeritler tırnaklarınızın düz çizgiler oluşturmanıza yardım edecektir. Tırnak ucu çizgileri bu şekilde yapılmaktadır. Koyu ve açık olmak üzere iki ton ojeyi hazır etmeniz gerekiyor. Koyu olan tırnak ucu, açık olan geriye kalan kısım içindir.

Eller 10 dk kadar suyun içerisinde bekletilir ve tırnak diplerindeki etler şekle şemale sokulur. Etlerini kendi malzemelerinizle iterek tırnakların aynı kıvamda olmasını sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınızı dilediğiniz gibi törpüledikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

Koyu tonda olan ojenizi tırnakların ucuna şetit halinde bir çizgi ile çekerek sürdükten sonra kuruması beklenmelidir. Kuruduktan sonra açık tondaki ojeyi tırnaklarınıza cila sürer gibi uygulayın.

Adı yabancı olabilir ama uygulaması hiçte yabancı gelmemiş olabilir. Neden hep isimler yabancı olur ki, basitçe şuna üstü koyu ton altı açık ton oje sürme tekniği desek olmaz mı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir