GENEL

Flört başlangıcı nasıl yaşanır?

Flört ne demektir?

Bir birlikteliğin ilk aşaması olarak adlandırılabilir. Karşılıklı erkek ve kadın tarafından oluşan hislerin fiziksel ve düşüncelerin bütünlüğünün tamamına hitap eden durumlara “flört” denir. Flört süreci, ilişkilerin en masum ve en tatlı dönemleri olduğu kabul edilir ama, çok fazla masum yalanların kullanıldığı dönemdir aslında. “flört ederken karşı tarafı nasıl etkileriz” düşüncesi, bu dönemler kişilerin olmadığı karakter yapılarına bürünmelerine daha çok karşı tarafın arzuladığı kişi olma rollerinin yapıldığı dönemlerdir.

Flört döneminde kadın ve erkek nasıl davranmalı

Doğru flört teknikleri için, ilişkilerin başlangıcındaki bu aşamalar çiftlerin birbirlerini tanımaya başladığı dönemlerde, kısaca ilişki oyunları diyebiliriz. Bu dönemlerde yukarıda bahsedilenlerin aksine, dürüst davranmak uzun süreli ilişkilerin yürütüleceği en güzel başlangıç olabilir. Tanınabilmek adına “ne ise o” ile tabir edebileceğimiz saflığınızı ortaya koymalısınız. Flört döneminde yapılması gerekenler için kısaca net olarak bunu söyleyebiliriz.

Flört dönemi nasıl olmalıdır?

Detaylı açıklamaların yapılacağı bu dönemlerde, beğenilenler, kişisel özellikler, aile kavramları, tarzlar, fikir ve düşünceler, beklentiler vs. gibi tüm durumlar açık ve net olarak belirtilmeli, karşılıklı daha iyi tanımak adına soru sormaktan çekinilmemesi gerekmektedir. Flört dönemi mesajları daha çok SMS, Whatsapp ve sosyal ağlarda Twitter ve Facebook günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Teknolojinin eksik olduğu dönemlerde bu flört dönemleri mektup aracılığı ile yapılırken günümüzde teknoloji aracılığı ile yapılır ve görüntülü sohbetler işi daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Karşılıklı saygı ve netlik olarak geçecek bu dönem kişiyi tanımak adına yapılmalıdır. Abartıdan uzak durularak kaybetme korkusu atılmalı ve olduğunuz gibi davranmalısınız. Ömrünüz boyunca aynı yalanı sürdürmek veya olmadığınız karakteri taşımak imkansızdır.

Flört süresince yapılması gerekenler

  • Öncelikle ilk karar vermeniz gereken bu ilişkiyi ne amaçla yürütmeye çalıştığınızdır. Eğer karşınızdakini kendi kötü niyetleriniz için kullanacak ve saflığından faydalanacaksanız ömür boyu vebalini çekersiniz.
  • Öncelikle başlayacağınız ilişkiyi ne kısa ne uzun süreli bir flört evresine sokmalısınız. Çözüme ulaşılan yani tanıdığınıza inandığınız kişi ile bir sonraki aşama ilişkiye geçilmelidir.
  • Flört aşamaları ilk öpücüğün kondurulduğu zamanlar olup, bu zamanı iyi ayarlamalısınız. 2. gün öpmeye çalışmanız demek amacınızı ortaya koyduğunuz anlamına gelir ve sabırlı olmalısınız.
  • Sohbetler mutlaka gözlerin içine bakılarak yapılmalıdır. Kişi gözlere bakarak yalan söylemeyi pek beceremez.
  • Kalabalık ortamlarda buluşmak flört aşamalarında karşılıklı güveni ve cesareti arttırır. Sohbetlerinize kafelerde başlamanız daha doğru bir yol olacaktır.
  • Dinlemeyi bilmeli, söz kesmeli, dikkat verilmeli, önemsediğiniz hissettirmelisiniz. Kadınlar daha çok sahiplenen ve korumacı erkeklerden hoşlanır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir