DÜNYA

Fiji’de Tavuk Adam

Fiji’de Tavuk Adam

Fiji’de 8 yıl kümeste yaşayan talihsiz çocuk, 23 yılını da bir huzurevinde yatağa bağlı vaziyette geçirdikten sonra, bir kadın tarafından kurtarıldı!

YATAKTA YATAMIYORDU

SUJI Kumar’ın yaşam öyküsü trajediler ve dönüşü olmayan acılarla dolu. 1972’de doğan Suji’nin annesi psikolojik sorunlar yaşıyordu ve intihar etti. Babası öldürüldü. Çok yaşlı olan büyükannesiyle, büyükbabası ise Sujit ile doğru düzgün ilgilenemedi. Bu yüzden kümese kapatılan talihsiz çocuk 8 yaşına kadar tavuklarla yaşadı. Sosyal görevliler tarafından bulunan Sujit, devletin imkanları olmadığı için bir huzurevine yerleştirildi. Gıdaklayan, eşelenen, yatak yerine çite tüneyerek uyumayı tercih eden Sujit’le başa çıkamayan görevliler onu yatağa bağlamaya başladı.

SONUNDA GÜLEBİLİYOR

BU eziyet 2002’de, Avustralyalı Elizabeth Clayton tarafından bulunmasına kadar sürdü. 32 yaşındaki Sujit’i gören Clayton duygularını, ‘Bir çocuğun bu hale gelebilmesi için neler yaşadığını düşünmek beni yıkmıştı’ diyerek ifade ediyor. Sujit’i oradan alan Clayton, tedavisiyle birebir ilgilendi. Epilepsi nöbetleri geçiren, yemek yemeyi, konuşmayı bilmeyen Sujit hemen düzgün bir yere yerleştirildi. Sujit, dünyada ‘Tavuk Çocuk’ olarak tanındı. Hayatında ilk kez düzgün bir eve kavuşan Sujit, hala konuşamasa da Clayton’ın gözetiminde yaşamını mutlu bir şekilde sürdürüyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir