GENEL

Fiat polen filtresi değişimi, Fiat araçlar klima sistemi iç mekan

Fiat polen filtresi değişimi, Fiat araçlar klima sistemi iç mekan

Fiat Polen Filtresi Nedir? Ne İşe Yarar ?

Her geçen gün artan hava kirliliği paralelinde oluşan kirli hava, konsantrasyon bozukluğu ve uykuya yol açmaktadır. Kirli havaya maruz kalanlar bir kenara, polen alerjisi gibi alerjik durumları olanlar daha kötü etkilenmektedir. İşte bu durumda polen filtresi devreye girerek, dışarıdan içeriye girmeye çalışan toz, polen, spor, toprak, sanayi dumanı vb. birçok kiri tutarak yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmasını önler.

Fiat Polen Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Polen filtresi yılda iki kez olmaz üzere yol şartlarına göre 10.000 ve 15.000 km’lerde değiştirilmelidir. Çok tozlu yollarda araç kullanımlarında ise daha önce değiştirilmelidir. Polen filtrelerinin değiştirilmemesi halinde, araç içindeki hava kalitesi oldukça fazla düşecektir. Camların erken buğulanmasından polen filtresinin değişme zamanı geldiğini de anlayabilirsiniz. Polen filtrenizi değiştirmemeniz hem sağlığınızı tehdit edecek hem de sistemin düzgün çalışmasına engel olarak fazla yakıt tüketimine yol açacaktır.

Fiat Polen Filtreleri Kaça Ayrılır?

Polen filtreleri “Düz Polen Filtresi” ve “Aktif Karbonlu Polen Filtresi” olarak ikiye ayrılır. Düz filtreler toz, polen ve bakterileri engellerken, aktif filtreler pis koku ve zararlı gazları engeller. Karbonlu filtrelerde havanın temizlenmesi, üst kısımdaki özel karbon kaplama sayesinde daha iyi yapılır.

Klima sistemi

fiat-polen-filtre-degisimi-2 fiat-polen-filtre-degisimi-3 fiat-polen-filtre-degisimi-4

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]FİAT ARAÇLARDA POLEN FİLTRESİ DEĞİŞTİRME

      *Fiat Polen filtresi, iç mekan filtresi değiştirme anlatımı için Buraya tıklayınız.[/box]

Kaynak: Oto Filtre


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir