GENEL

Fetullah Gülen, örgüt üyelerine medyayı takip etmeyin dedi

Fetullah Gülen, örgüt üyelerine medyayı takip etmeyin dedi

Milleti boş vaatleri ile safında tutan yüzbinleri kandıran Fethullah Gülen, hala talimat vermeye devam ediyor. Sanki yaptıkları yetmez gibi, insanları şimdi internet, gazete, tv ve haberlerden uzak durmaları yönünde uyarıyor.

Medya aracılığı ile yaptıkları bir bir dökülen Gülen, şimdilerde ise insanları medyadan uzak tutmaya çalışıyor.

“ZİHNİNİZİ BUNLARLA MEŞGUL ETMEYİN”

Medya aracılığı ile gerçek yüzünün ortaya çıkmasından dolayı kurduğu örgütteki kopmaları hazmedemeyen Gülen, medyadan uzak olunursa örgüt elemanlarının sadık kalacağını düşünüyor. Gülen tarafından verilen talimat ise;

“Yüzünü onlara kulak verir, onlara dinler, bir yönüyle bir şeyleri  onlara okumaya çalışırsanız onlardan gelen çok rahatsız edici şeyler gelir size  çarpar.

Bu açıdan falan şöyle demiş, filan şöyle demiş,  bütün bunlar bu  güftuguya (dedikodu) karşı, böyle dedikodularla iştigal ederseniz zihin dünyanız  düşünce ve tefekkür dünyanız bunlarla meşgul olur. Zihin dünyanız bunlarla meşgul  olur.”

Gülen, “güftugu” olarak nitelediği haberlerin birkaç kişi tarafından  takip edilmesinin yeterli olacağını belirttiği  talimatında, Elden geldiğince  bir iki insan güftuguyu takibe vazifelendirilebilir. Onlar takib ederler.  Kuzu koyun kurda kaptırılmasın. Ezhanı nezihe, onların kuruntusu ile kirlenmesin” ifadelerini kullandı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir