SPOR

Fatih Terim neden ünlü futbolcularımızı kadroya almadı?

Fatih Terim neden ünlü futbolcularımızı kadroya almadı?

Öncelikle kadroya çağrılan futbolcuların öğrenmesi gereken ilk kural nedir?

Liderin kim olduğudur. Peki bu takımın liderliği kime verilmiş? Fatih Terim’e, öyleyse verilen her karara saygı duymak gerekmektedir.

Öncelikle liderlik nedir öğrenelim.

Lider ya da Önder, bulunduğu çevreye yarar sağlayan, süregelen gelenekte köklü değişiklikler yapan, çevreyi yönetmek için, sorumluluğu; sezgi, zeka ve bilgiye dayalı karar ve uygulamalarla taşıyan kişiye denir. Lider; elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak, çevresini etkileyen kişidir. Gerektiğinde aldığı zor kararların ve sonuçlarının ardında durmasını bilir.

Temel yaklaşım olarak; çevresinde bulunan bireyleri hitabet gücü, sahip olduğu bilgi ve vizyonu ile etkileyip, sürükleyen bir yapıya sahiptir. İnsanları dinler ve anlamak için özel çaba sarf eder. Çevresindeki herkesin en iyi yanlarını geliştirmelerine olanak sağlayacak olumlu değişim ve sürekli öğrenme ortamları sağlar. Sahip olduğu güçlü sosyal değerler sayesinde çevresinde yarattığı “karizma” sahip olduğu örnek kişilik ve tutarlı davranışları, diğer insanlar için etkin bir rol modeli olmasına yol açar.

Bazı gazetelerde okuyoruz kendi dünyalarında takım kurmuşlar ve kadroyu gündeme almaya çalışıyorlar. 

Arda Turan, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Gökhan Gönül, Volkan Demirel, Alper Potuk, Nuri Şahin ve Selçuk İnan vs. Peki hiç düşünüyor musunuz bu oyuncular neden alınmıyor?

Hepsi ile aynı anda Fatih Terim sorunu yaşanması imkansızdır. Bunun altında art niyet aramak yerine sorgulama yapmak daha mantıklıdır. Yeni futbolcu, her zaman popüler futbolcudan daha fazla azimli ve isteklidir. Yılmaz, söz dinler, görevini yapar, mırın kırın etmez, düzeni bozmaz. Takım olmak için gereken ruhu taşır.

İşte bu takım ruhunu taşımayan ünlü diye tabir edilen futbolcular kadroda yer almaz.

Ben zaten bunları biliyorum dersen sen o takımda olamazsın. Magazinsel takım lazım değil oynayan başarı elde eden takım lazım bize. Bu çocuklar abilerinden daha fazla başarı sağlayacaktır. Gündeme sürekli bu takıma alınmayan futbolcuları getiren o gazeteciler sayesinde hakkı olmayan yerde kimse olmaz. O devir bitti.

foto-1

foto-2

Çok bilmiş gazeteciler çıksın takımı kendisi kursun oynasın.



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir