TEKNOLOJİ

Facebook Lifestage uygulaması

Facebook Lifestage uygulaması

Facebook, Lifestage ile kaybettiği genç kullanıcılarını bu uygulamayla geri kazanmayı hedefliyor.

Lifestage adlı uygulama Facebook tarafından dün sessiz sedasız bir şekilde kullanıma sunuldu, uygulama lise çağındaki genç kullanıcılar için tasarlanmış özelliklere sahip. Çünkü Facebook bu yaştaki kullanıcıları Snapchat adlı anlık fotoğraf paylaşma uygulamasına kaptırmaya başlamıştı. Uygulamanın tasarımcısı ise henüz 19 yaşında olan Michael Sayman isimli genç.

Lifestage, Facebook’taki profil fotoğraflarının aksine insanların yüzlerini göstermesi için selfieler çekmelerini sağlıyor. Kullanıcılar beğendikleri, beğenmedikleri, mutlu oldukları, sevdikleri v.b duyguları hissettiklerindeki yüzlerini selfie şeklinde çekip profillerine koyuyorlar ve arkadaşlarına gösteriyorlar.

Uygulama özellikle lisede okuyan öğrenciler için tasarlanmış, çünkü kullanıcılar sınıf arkadaşlarını uygulamaya ekleyip onların fotoğraflarını ve videolarını görebiliyorlar. Ayrıca kendi çektikleri fotoğraf ve videoları sınıf arkadaşlarıyla anında paylaşabiliyorlar. Uygulamada daha çok iletişime geçilen arkadaşların yanında tıpkı Snapchat’teki gibi en iyi arkadaş olduğunu gösteren emojiler beliriyor.

Lifestage yapımcısı Michael Sayman, uygulamayı tasarlarken Facebook‘un ilk kurulduğu yıl olan 2004’teki tasarımından esinlendiğini söylemiş. Bakalım önümüzdeki günlerde Facebook, başka anlık fotoğraf paylaşma uygulamalarına kaybettiği kullanıcılarını geri kazanabilecek mi?

Not: Uygulama henüz Türkiye‘de indirilemiyor, önümüzdeki hafta içinde ülkemizde de indirilebilmesi bekleniyor.

Kaynak: OFPOFBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir