KADIN

Evlilik Kredisi Almanın Şartları

Evlilik kredisi nasıl alınır?

Evlenmek isteyen çiftlere devlet yardım elini uzatıyor. Yeni evlenen çiftlere evlilik kredisi altında yeni bir uygulama getirildi.

Evlilik Kredisi Almanın Şartları

Devlet, evelenecek çiftlere kredi alabilmeleri için belli şartlar sunar. Faizsiz krediiçin başvuru yapacak kişiler ilk olarak yaşları on sekiz ve yirmi dört arası olması gerekir. Evlenecek çiftlere kredi verileceği zaman bir araştırma yapılır ve çiftlerin durumunun bozuk olduğu tespit edilir. Adli sicil kaydı temiz olmalı ve herhangi bir ağır suçtan yargılanmamalı.

Evlilik Kredisi İçeriği Nedir?

Evlilik kredisi alacak kişilerden bir yıl boyunca ödeme yapmaları istenmez. Çiftler, bu süreçte sıkıntıya sokulmaz. Evlilik kredisine faizi uygulanmaz ve krediyi alan kişiler geri ödemede sorunla karşılaşmaz. Krediyi alan kişilere, kredi, kamu bankaları tarafından verilir. Evlenen kişiler eğer ilk yıl çocuk sahibi olursalar, ilk yıl kredilerini bir yıl erteleyebilirler. Krediyi alan kişilerin krediyi ödeme süreçleri ise dört yıl olarak belirlenmiştir. Eğer üniversite öğrenimi görüyorsanız, devlet bunun için de ayrıcalık tanıyor. Üniversite mezunu olan ve evlilik kredisi alan kişilere yaş sınırı esnetilerek, yirmi altı yaşına dek kredi alma avantajı sağlanıyor.

Evlilik kredisi özellikle ailelerin bazı dönemlerde maddi külfeti sağlayamadıkları dönemde, yardım alacakları bir kurum olarak karşılarına çıkar. Bankalar özellikle evlenecek olanlara düşük faiz oranları altında kredi olanağı sağlar. Kredi alınmadan önce belirli yaş sınırı göz önünde bulundurulur. O yaş sınırı ve gerekli şartlar olduğu zaman kredinin alınması çok kolay.

Günümüzde devlet kredisi ya da  bankaların verdiği krediler özellikle evlilik kurumu kapsamında çok genişletildi. Evlenecek kişiler, belirli şartları sunduğu zaman kredi onayını alıyorlar. Yaş sınırı, durumları hakkında bilgi ve herhangi bir borçları olup olmadığı hakkında sundukları gerekçeler doğrultusunda kredi talep hakları doğuyor. Evlilik kredileri gerek devlet destekli ya da banka destekli olsun önemli olan belirtilen şartlara uymak. Kredi alacak kişiler ilk olarak alacakları krediyi faizsiz şekilde alacaklar ve ilk yıl geri ödemeyecekler. Maddi imkansızlık nedeniyle evlenemeyenler için büyük sürpriz. Çiftlerin aylık gelirlerinin yanı sıra aile kaynaklı zenginlikleri de baz alınarak bazı ölçütler doğrultusunda kredi olanakları sağlanacak. İstediğiniz oranda taksit sayısını çoğaltabilirsiniz. Düğün destekli krediler özellikle maddi imkanları yerinde olmayan çiftler için uygun bir bütçe olarak değerlendirilecek. Geleceğe atılan adımda her zaman doğru istikrar gerekir.

Evlilik kredisi ve faizsiz kredi konusunda güncel gelişmeleri takip etmek için ise kredinotlari.com takip edebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir