DUYURULAR

Evden eve nakliyat 2017, fiyatları ve detayları ile sözleşmesi

Evden eve nakliyat 2017, fiyatları ve detayları ile sözleşmesi

Evden eve nakliyat konusunda okuyacağınız bu yazı içerisinde hangi konulara dikkat edilmesi gerektiği anlatılmaktadır. Taşıyacağınız ofis veya ev malzemelerini bir nakliyat firması ile taşımadan önce muhakak önem vermeniz gereken ayrınlar ve hususlar konusunda bilgilerinize sunulmuş olup yazımızın en altında bulunan “evden eve nakliyat hizmet ve koşulları” maddelerini sözleşmenize muhakkak ekletmenlisiniz. Bu sözleşme eklenmediği veya varolan mevcut sözleşmenin karşılıklı imzalanmaması halinde doğabilecek herhangi bir anlaşmazlık durumunda hak iddia edemez, doğacak hasarı veya kaybı tarafınızdan çekmek zorunda kalabilirsiniz.

Yeni bir ev veya bir işyerine taşınıyor olabilirsiniz. Kimileri eski ortamından giderken hüzün yaşada kimileri de yeni yere taşınmanın sevincini yaşıyor. Her iş’te olduğu gibi taşınmanında bazı güçlükleri ve zorlukları var. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var; yeni taşınacağınız yer için eski negatifleri üzerinizden atın ve sorunsuz bir dönem için ruhen buna inanın.

Öncelikle fiyat konusuna ve taşımacık hesaplamalarının nasıl yapıldığı ve edilebilecek pazarlık hakkında fiyatlar ile alakalı soruları aklınızdan giderelim.

Evden eve nakliyat 2017 fiyatları 2016’da olduğu gibi yine aynı şekilde işlemektedir.

Nakliye fiyatlarına etki eden faktörler:

 1. Eşyanın alınacağı binadaki bulunduğu kat,
 2. Eşya taşıyacak kişi sayısı, bu kişilerin günlük yevmiyeleri ve sigorta masrafları,
 3. Araçların günlük masrafı,
 4. Araçların yakıt gideri,
 5. Eşyanın götürüleceği mesafe,
 6. Eşyanın gideceği binadaki katı, bu madde ve ilk madde kişi sayısının artmasına neden olmaktadır.
 7. Eşya 2+1 veya 3+1, yani eşyanın azlığı ve çokluğu.

Fiyat konusunda burada dikkat etmeniz gereken konu ise;

Eşya taşıma firmaları km (mesafe üzerinden) hesaplaması yaparak fiyat teklifi sunacaktır. Günümüzde bu teklifler en düşük 700 TL ve il, ilçe, şehirlerarası olara yukarıya doğru çıkmaktadır. Aynı semtler içerisine yapılan teklifler genelde yüksek fiyat ve standart fiyat olarak yansıtılmaktadır. Kısa mesafeli düşük katlar ve yarım güne sığabilecek evden eve nakliyat olduğunu düşünüyorsanız muhakkak pazarlık yapınız. Bu teklifleri yaparken size bir tavsiye verelim.. Kafanızda belirlediğiniz fiyatınız varsa önce 3 adet nakliye firması ismini ezberleyin, teklif aldığınızda A, B, ve C firmasından aldığınız daha düşük teklif olduğunu belirtin. Bu takdik en geçerli olandır ve her zaman işe yaramaktadır. Unutmayın siz nasıl cebinizden az para çıkmasını istiyor ve kar elde etmek istiyorsanız, evden eve nakiyat firmalarıda aynı şeyi düşünmektedir.

Bunların yanında, taşıma işlemi yapılacak eşyanın tarafınızdan sökülmesi, kutulanması, hazırlanması ise fiyat düşürmek için oldukça etkildir. Eğer imkanınız varsa eşyalarınızı taşımaya hazır hale getirdin ve bunu görüşme yaptığınız esnada belirtin.

Nakliye firmaları taşıma hesaplamalarında eşyanın hazırlama ve sökme işlemlerini kendileri yaptığından bu süreyi gözönüne alarak fiyatlara ilave etmektedir.

Günümüzde evden eve nakliyat olarak bildiğimiz taşımacılık yapan kurum ve kuruluşlar artık elimizi sıcak sudan soğuk suya değdirmeden evimizi veya işyerimizi taşıyor. Sizlerin sadece özel eşyalarınızı hazırlamanız yeterli olacaktır.

Sizin hazırlamanız gerekenler:

 • Kişisel ve değerli eşyalarınız,
 • Giysileriniz ve iç çamaşırlarınız,
 • Bilgisayar veya küçük elektronik eşyalarınız,
 • Takılar, ziynet eşyaları,
 • Önemli evraklar,
 • Mutfak eşyaları, bardak vs,
 • Banyo malzemeleri,
 • Tüller, perdeler,
 • Hanımların erkekler tarafından görülmesini veya dokunulmasını istemediği eşyalar.

Bunların haricindeki tüm toplama ve paketleme işlemini “evden eve nakliyat” tarafından yapılmaktadır.

Yukarıda taşıma için tüm detayları bilginize sunduk ve asıl konu olan “şartlar ve koşullar” konusu işin en ince ayrıntısıdır ve iki tarafı da düşünmek zorundadır. Tüm nakliye firmalarının kendilerine ait sözleşmeleri mevcuttur bu sözleşmeyi alabiliyorsanız internet üzerinden veya telefon üzerinden alarak önce incelemesiniz. Biz aşağıda sizi koruyacak maddelere yer verdik ve bu maddelerin sözleşme içerisinde geçtiğine emin olunuz.

Muhakkak tarafınızdan ve firma yetkilisi tarafından imzalanarak 2 nüsha şeklinde olmalıdır. Biri sizde diğeri taşımacılık yapan kurumda kalacaktır.

Evden eve nakliyat hizmet ve koşulları:

 1. Eşyaların paketlenmesi, demontajı ve gideceği adreste montajı ve yerleştirilmesi evden eve nakliyat firmasına aittir.
 2. Evden eve nakliyat firması tarafından kırılan veya hasar görülen eşyaların ödemesini nakliyat firması karşımak zorundadır.
 3. Eşyaların gününde teslim edilmemesi ve gideceği adrese zamanında ulaşmadığı her gün için toplam bedel üzerinden %10 indirim uygulamalıdır.
 4. Eşyaların eksik veya kaybolması durumunda sorumluluk taşıma firmasına aittir ve bedelini ödemek zorundadır.
 5. Eşya sahibi sebep belirtmeden sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir.
 6. Aracın kaza yapması veya trafikten kaynaklı herhangi bir durumdan dolayı zarar gören eşyanın bedelini taşıma firması karşılamak zorundadır.
 7. Taşıma firması olası her durum için eşya kazalarına karşı …. tutarında sigorta yapmak zorundadır.

Yukarıdaki maddeler sizi maddi olarak koruyacak maddeler olup muhakkak sözleşme içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Bunların yanında, taşıma personelleri arasında bayan çalışan var mı bilgi alınız eğer varsa taşınma esnasında gelmesini isteyiniz.

Bu konu aslında hassas bir konudur ama günümüzde taşıma firmaları bayan personel ya çalıştırmıyor veya parmakla gösterilecek kadar az sayıda firma çalıştırmaktadır. Fakat bu konu önemlidir ve bayan taşıma personeli ev eşyalarını paketleme katlama konusunda daha hassas olup ince eşyaları daha düzenli hale getirebilmektedir.

Son olarak muhakkat eşyaların araca yüklenmesi esnasında aracın yanında bulunun. Eşyalarınızı görevli ile birlikte kontrol ediniz.

Kaynak: http://esyanakliyat.com/Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir