DUYURULAR

Evde pc den para kazanma yolları nelerdir? internetten para kazanma, 2017’ye hazır olun!

Evde pc den para kazanma yolları nelerdir? internetten para kazanma, 2017’ye hazır olun!

Evde pc başında para kazanmayı hedefliyorsanız kendinize uygun para kazanma sanatı yapabilirsiniz. Nette para kazanma yolları araştıran kesim genelde zeki insanlardan ve internet ortamını kazanca dönüştürmek üzere planlayan onca uğraşın ardından en iyi para kazanma yolu buymuş diyecek insanlarla doludur.

İnternette para kazanma yöntemleri, öyle sanıldığı kadar kolay para kazanma teknikleri ile en kısa para kazanma yollarına çıkan bir dünya değildir.

Konu altında hangi öntemler uygulanarak kazanç elde edebileceğinizi maddeler halinde sıralayacağız. Ancak bu yöntemlere girmeden önce size biz kazanmayı düşündüğünüz bu parayı nasıl kaybedebileceğiniz hakkında bilgilendirme yapacağız.

Şimdi maddeler halinde başlayalım:

1- Youtube üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız bunlara dikkat edin!

Youtube her insanın kolayca para kazanacağı yollardan biridir. Ancak o konuda da bazı riskler taşımaktadır. Kolayca kendi videolarını çekerek insanların ilgisi ile karşılaşabilir ve yayınlanan videolardaki reklamlar size kazanç sağlayabilir. Tamamen doğal videolar yayınlamalısınız.

Youtube kazanç riskleri nelerdir?

 • Kanalınızda riske girmemek için,
 • Sürekli yorumlarınızı takip edin,
 • Hesabınızı kendi bankanıza veya en güvendiğiniz yakınınıza emanet edin, başkası paranızın üzerine konabilir.
 • Kopya video yüklemeyin banlanırsınız,
 • İnsanları reklam tıklamaya teşvik etmeyin hesabınız kapanır,
 • Başka kişilerin reklam hesaplarını kullanmayın,
 • Şifrenizi başkasıyla paylaşmayın.

2- Kolay gibi görünen makale yazarak para kazanma

Makale yazarak evde pc başında para kazanabilirsiniz. Ancak bu konuda güvenilir kaynaklar çok önemli. 1 ay verdiğiniz emek sitenin kapanması veya yayıncının vazgeçmesi ile paranız buhar olup uçabilir. Peki dolandırılmamak için neler yapılmalı?

Öncelikle şunu bilmelisiniz! Makale ile para kazanmak istiyorsanız muhakkak wmaracı, R10 gibi webmaster sitelerine üye olmalısınız ve rahatça makale yazdırmak isteyen site sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlar,

 • Sitenin geçmişine bakın ve kaç yıllık bir internet sitesi olduğunu kendiniz araştırın.
 • Yeni başlayan web siteleri ile peşin çalışın al gülüm ver gülüm gibi,
 • Çoğu hayel peşinde koşan web site sahipleri size kanacağız siz yazın ben öderim gibi boş vaatlere kanmayın,
 • Başlangıçta günlük ödeme ile sonraları haftalık ödemeler ile çalışın.
 • Daha önce hazırladığınız ve hazır olan makalelerinizi peşin olarak satmaya çalışın.

3- Reklam tıklaması ile internetten para kazanma

Öncelikle size şunu belirtelim bu konuya hiç bulaşmayınız. Neden diye soracak olursanız “haram” paradır. Reklam veren kişiler web sitelerine gelen kişilerin bilgi edinme ve gelenler üzerinden para kazanmayı hedefledikleri için reklam verirler. Bazı uyanık kesimler ise, kendi reklam tıklama ekiplerini kurarak haksız yolda sürekli bu kişilere tıklama yaptırtıp kazanç sağlar. Yani reklam verenin umutlarını ve paralarını hile yolu ile ellerinden alırlar. Bu şekilde internetten para kazanma vaat eden kişiler genelde dolandırıcıdır. Tuzağa düşmeyiniz.

4- Kendi web sitenizi kurun ve berileriniz sayesinde yaptığınız ürünleri satın

Bu şekilde internet üzerinden para kazanma yolu biraz zordur ve hiç bilginiz yoksa bu işe girişmeyin. Çoğu webmaster size bunları satalım ve çok kazanırsın internet üzerinden seni kolayca bulurlar, rahatça pazarlama yaparsın gibi göz boyama yöntemleri ile size web sitesi yapmaya/satmaya uğraşabilir.

Bunun yerine,

Eğer kendi becerinizle yaptığınız bir eşya, ürün gibi yetenekleriniz varsa bunları sosyal ağlardan çok rahat pazarlayabilirsiniz. Sosyal ağlarda bu ürünleriniz tutarsa size zaten ürünlerinizi satmak isteyen web siteleri kapınızı çalacaktır. Sosyal ağlarda facebook, instagram gibi gunluk 10-20 TL gibi küçük bütçelerle kolay reklam pazarlaması yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus;

Ürünleriniz başarılı değilse üzerine giderek zaman harcamayın.

4- internetten para kazanmanın bir diğer yolu ise forex

Adını bile yazarken biz korkuyoruz. Neden mi? Kaybetme riskinizin en fazla olduğu internet ortamı. Elinizde avucunuzda ne varsa alıp götürebilir. Bir nevi sanal dünyada gözünüzün önünde şaka gibi giden paralarınızı görebilir hüsrana uğrayabilirsiniz. Uzak durun. Eğer uzman değilseniz hiç ama hiç bulaşmayın hemen zengin olma düşüncesine kapılmayın.

5- Hanımlara ürün satabilirsiniz.

Bu şekilde para kazanmak istiyorsanız internet ortamında biraz daha pazarlama yeteneği ve ileri görüşlülüğü ön plana çıkarmanız gerekmektedir. İnsanlar kolay ikna olmuyor. Çaba ve emekler sonuçta başarıya görürebilir. Pazarlama yöntemi ile internetten para kazanmak istiyorsanız 2017 ve diğer yıllarda da devam edecek olan ve bitmeyen kozmetik satış ortaklığına girebilirsiniz.

Avon, L&R gibi firmalar üzerinden bu işi rahatça yapabilirsiniz. Aldığınız satış ortaklı bayiliğini sosyal ağlar, bloglar ve forumlarda paylaşarak sosyal medya hesabınızın reklamını yapabilirsiniz. En zor para kazanma yollarından biridir. Çok sabır ve çok uğraş ister.

Pazarlama konusunda ise dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Başkasına ait satış ortaklığı hesabı üzerinden işlem yapmayın.
 • İndirimli çok cazip fiyatlardan ürün satmayın.
 • Veresiye vermeyin, haftaya, gelecek ay verim gibi söylemlere kulak asmayın. (Tanımadığınız kişiler için)
 • Ticaret risk demektir ancak internet daha fazla risktir. İki riski birleştirip tanımadığınız kişilerle pazarlıklara oturup çekle senetle mal/ürün vermeyin.

Size kendi bloğunuzu açmanızı ve kendi yazılarınızı yazarak alacağınız reklamlar ve tıklamalar sayesinde para kazanacağınızı söyleyenler olacaktır. Bu konuda dedikleri doğrudur ve bu yollarla para kazanabilirsiniz. Tıpkı günlük hayatımızda ticaret için masraf yapmadan kazanamıyorsak internet ortamında da aynı şekilde para harcamadan kazanmak sözkonusu değildir. Domain ve hosting ücretleri ile webmaster desteği almadan başarılı olma şansınız düşüktür. Bu durum size “internetten para kazanma” düşüncenizin hüsranla son bulmasına neden olabilir. Uzun soluklu ve zahmetli iştir.

Mahallede belki açacağınız bir dükkanın bezeri 1-2 tane vardır ama internet üzerinde açacağınız bir dükkanın saniyesinde milyonlarca eşine ve benzerine rastalamanız mümkündür. Çok ayrıcalıklı ve size özel içeriklerle donatılmış bir blog daha fazla şanslıdır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir