KADIN

Evde cilt bakım kremi tarifi? Nasıl yapılır?

Evde cilt bakım kremi tarifi

Evde cilt bakım kremi tarifi: Benim cildim hassas dışarıdan krem alarak cildime kimyasal bileşenleri süremem diyorsanız kendi kreminizi evde biraz uğraş vererek hazırlayabilirsiniz. Doğal cilt bakım kremi yapmak için almanız gereken bazı doğal malzemeler olacaktır.

Malzemeleri aldıktan sonra kendinize hem yeni bir uğraş bulmuş hem de dışarıda satılanlar kadar kaliteli bir cilt bakım kremi yapmış olacaksınız. Böylece cildinize sadece krem sürerek bakım yapmakla kalmayacaksınız aynı zamanda cldinizi doğal olarak besliyor olacaksınız.

Cilt bakım kremi yapmak için gerekli malzemeler

Aşağıdaki yağlar ile pirinç nişastasını temin ederek başlıyorsunuz. Evde yüz kremi yapmak için kullanacağınız pirincin maskelerdeki etkisinin beyazlatmaya ve cildi parlatmaya yönelik olduğunu hemen herkes bilir. Yüz kremi için kullanılan bu pirinç yine aynı şekilde cildinize fayda sağlayacaktır.

  • Gül yağı: 5 damla,
  • Adaçayı yağı: 10 damla,
  • Lavanta yağı: 15 damla,
  • Susam yağı: 50gr,
  • Esmer pirinç nişastası: 1 tatlı kaşığı

Evde cilt bakım kremi yapma tarifi

Malzemelerinizi bir kab içerisinde tümüyle karıştırarak krem kıvamını alınca bırakın. Hazırladığınız bu kremi gece kullanabilirsiniz. Gece kremi olarak kullanabileceğiniz şahane bir bakım yöntemidir.

Evde cilt bakım kremi tarifi
Evde cilt bakım kremi tarifi: Benim cildim hassas dışarıdan krem alarak cildime kimyasal bileşenleri süremem diyorsanız kendi kreminizi yapabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir