4.5G ADSL FİBER

Ev için internet, eve internet en hızlı nasıl bağlatılır?

Ev için internet, eve internet en hızlı nasıl bağlatılır?

Çoğu internet almayı düşünen kullanıcı için bu durum hep sorun olmuştur. Evinize internet bağlatmak istiyorsunuz ama bu işlemi hem sorunsuz hemde hızlı şekilde bağlatarak internet kullanmayı düşünüyorsunuz.

Size eve internet, ev için internet konusunda en aydınlatıcı bilgiyi sunalım.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Eve internet bağlatma konusunda bizzat bu konu test edilerek bu makale hazırlanmıştır.[/box]

İnternet bağlatma konusunda ilk yapmanız gereken ve ilk araştırmanız gereken konu binanızın altyapısıdır. Hangi internet firmasının altyapısı binanızda varsa size en hızlı internet hizmetini verecek olanda o dur!

Ülkemizde altyapının büyük kısmı Türk Telekom altyapısı ile çalışır bunun yanında Turkcell Superonline, TurkNet ve Vodafone de bazı bölgelerde kendi altyapısı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Eğer fiyatlara bakarak internet almayı düşünüyorsanız bir kez daha düşünün!

Diyelim altyapısı olmayan bir firmadan sırf fiyat yüzünden internet bağlatmayı düşünüyorsunuz ve başvuru yaptınız. Ertesi gün kapınıza gelerek kimsenin hat çekeceğini falan düşünmeyin.. Bu süre uzayacaktır. Bazı firmalarda 5 gün bazılarında 10-15 gün sürebilmektedir.

Başvuru talebiniz alındığında tarafınıza evrak süreci başlar. Evraklar sözleşmeler gönderilir, kimlik fotokopiniz ve imzanız alınır tekrardan başvuru yaptığınız firmaya gönderilir uzarda uzar.. Evraklarınız başvuru yaptığınız firmaya ulaştığında resmi işlem başlar ve bu internet bağlatma başvurusu altyapının olduğu firmaya iletilir, firma sıralamaya alarak evinize veya işyerinize internet sinyali için gelerek bina girişindeki kutuya hattın ucunu bırakır, sinyali verir ve gider. Bundan sonraki işlem başvuru yaptığınız firmaya sinyal verildi olarak döner..  Daha sonraki aşamalarda hattınızın onaylanması ve aktifleştirlme sürecine döner eğer varsa modem talebiniz hattınız aktif olduğunda size ulaşması için tekrar kargolama süreci başlar. Ortalama 1 hafta..

Peki bu işlem en hızlı nasıl yapılır, internet en hızlı nasıl bağlatılır?

Örnek verelim;

Altyapınız Superonline veya Türk Telekom olsun.. Başvuru yaptınız ve acileyini ilettiniz.

Ertesi gün kapınıza modem ile birlikte gelinir, sinyal kontrol edilir, hattınız bağlanır modeminiz takılı, testi yapılır ve internet kullanmaya başlarsınız. Yok imzaydı, yok kimlikti, yok modemdi beklemezsiniz.. Fiyat mı? Araştırın tüm firmaların kampanyalarında fiyat farkı yok..

İşte ev için en hızlı internet bağlatma yöntemi..

EN UCUZ İNTERNETLER VE EN HIZLI;

İNTERNET KAMPANYALARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir