DUYURULAR

Ev eşya depolama nedir? Ev eşya depolama fiyat ve detaylar 2017

Ev eşya depolama nedir? Ev eşya depolama fiyat ve detaylar 2017

Ev eşya depolama konusu açıldığında insanların ilk aklına gelen soru o da neyin nesi? Ancak dopalam hizmeti olan bu konu günümüzde ve 2017 yılı içerisinde oldukça popüler olacağa benziyor. İnsanlar büyük evlerden küçük evlere yerleştiğinde veya yeni yerleşim yerine uygun olmayan eşyaları geride bıraktığında akıllara büyük sorular kalıyor. Soruların başlıca olanı ise, benim eski eşyalarım ne olacak, bunları nasıl muhafaza edeceğim, ve ev eşya depolama işlemini nasıl yaparım? Bu sorularınızın ve depolama konusunda aklınıza takılanların yanıtını bu makalemizde yer vereceğiz.

Ev eşya depolama nedir?

Şahsi eşyalarınız veya işyerinizin özel dökümanları, arşivleri ve kurumsal eşyalarınızı işyerinizde veya evinizde barındıracak, koyacak, saklayacak yer kalmadığında depoda durmasını istediğiniz eşyanın özel anahtarı ve sizden başkasının ulaşamayacağı yerde saklanması ve depolanması işleminde ev eşya depolama denir.

Şimdi bazı örnekler verelim ki konu tam olarak anlaşılsın.

3+1, 4+1 olan bir evden 2+1 olan bir daireye taşındığınızı düşünün, yeni evinize eşyalarınız fazlalık gelecek ve bu eşyaların içerisinde değerli gördüğünüz ve kimseye vermek istemedikleriniz çıkabilir. Dairenizde veya binanızda tavanarası, depo, garaj gibi saklama yerleri bulunmayabilir ve bu durumda eşyalarınızı, satmaktan, hibe etmekten veya başkasına emanet etmekten başka çareniz yok. İleride eşyanın lazım olacağı düşüncesi bu eşyalarınızı elden çıkarmaya engel olabilir.

Yurtdışı veya başka şehre uzun süreli bir taşınma görev süreciniz olabilir, bu durumlar sizi eski evdeki eşyalar yüzünden her ay ödeyeceğiniz yüksek ev kirası ödeme zorunda bırakabilir.

İşyerleri için eşyaların arşivlenmesi veya başka bir depoda bulundurulması gerekebilir. Ancak değerli olan bu eşyaların saklanması, güvenliğinin alınması veya doğal felaketlerden korunması akıllarda her zaman soru işareti bırakacaktı.

İşte buna benzer durumlarda size gerekli olan “ev eşya depolama” hizmetidir.

Şimdi aklınıza takılan soruları yanıtlayalım:

Eşyanın çokluğuan göre veya azlığına göre alan kiralanabilir mi?

Evet, eşyanızın durumuna göre bir veya daha fazla depolar kiralayabilirsiniz.

Eşyaları benim mi taşımam gerekiyor yoksa gelip alınabiliyor mu?

İster siz eşyalarınızı depoya getirin, isterseniz bir telefon açarak eşyanın bulunduğu yerden alınması sağlayabilirsiniz.

Deponun nem oranı nasıl? Eşyaların küflenme durumu olabilir mi?

Nem durumu kontrol altında tutulan bir durumdur. Nem oranı %50-65 arasında olmalıdır. Sürekli ölçümler yapılarak hidrometreler sayesinde nem oranına göre müdahel edilir ve duruma göre havalandırma işlemleri yapılmaktadır.

Depolarda haşere riski var mı?

Depolar anlaşmalı kurumlar ile sürekli böceklere karşı korunmakta ve ilaçlanmakta olduğundan haşere riski ortadan kalkar.

Koyacağım eşyanın depo güvenliği nasıl garanti ediliyor?

Anlaşmalı kurumlar tarafından güvenlik personelleri bulunmaktadır. Bunların yanısra kamera, alarm gibi güvenlik teknolojisi sayesinde 7/24 kontrol altındadır.

Doğal felaketlerden dolayı depolarda bulunan eşyaların zarar görmesi durumunda ne olacak?

Eşyalarınız depoya alındığı andan itibaren sigortalanmaktadır.

Depoya alınan eşyalarımın başkası tarafından görünmesi, incelenmesi riski var mı?

Anahtar size teslim edileceğinden sizin veya belirlediğiniz kişiler haricinde kimsenin ulaşması mümkün değildir.

Depolama hakkında bilgi alabileceğiniz ve bu hizmeti veren kurumlardan bazılarının telefon numaraları ise:

  • E-depolama: Telefon: 444 93 83
  • Rent a Depo Telefon: 444 6931

Ev eşya depolama fiyat nasıl? Fiyatlar 2017 için ortalamadır.! Bu fiyatlar kurum ve kuruluşlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

  • Küçük Depolar: 59 TL/AY
  • Orta Depolar: 99TL/AY
  • Büyük Depolar: 129TL/AY

CC 2017 TRBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir