SPOR

Eto’o Antalyaspor maç kadrosundan çıkarıldı

Eto’o Antalyaspor maç kadrosundan çıkarıldı

Osmanlıspor’la karşılaşacak olan Antalyaspor’un kadrosunda Samuel Eto’o yer almadı. Bunlar aynı çocuk gibiler banane banane ben oynamicam çok kızdım..

Dünkü idmana belindeki ağrı nedeniyle katılmadığı belirtilen Eto’o bugün oynanacak Osmanlıspor maçının kadrosuna da dahil edilmedi. Beşiktaş’la görüştüğü iddia edilen Eto’o‘nun Antalyaspor ile ipleri kopardığı belirtiliyor.

ETO TAM BİR BİLMECE, SÖZLEŞMESİ GEÇERSİZ

Başkan Ali Şafak Öztürk açıkladığı Eto’o sözleşmesinin hem FIFA hem de TFF talimatları gereğince geçersiz olduğu saptandı.

FIFA’nın 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren transfer maddesiyle futbolcuların bonservislerine 3. şahısların ortak olmayacağı kararı alındı. Bu karar daha sonra TFF talimatlarında da yer aldı. Yani bir futbolcunun transfer haklarında sadece oyuncu ve kulübün ana temel olduğu, 3. şahısların (şirket, kişi) transferlerde söz sahibi olmayacağı net bir şekilde karar bağlandı.

MUHATAP YALNIZCA KULÜP

Bu kararın ardından Eto’o‘nun sözleşmesinin talimatlara ters düşmesi çarpıcı bir gelişme olarak dikkat çekti.

Çünkü geçen yıl yürürlüğe giren bu maddeye göre futbolcunun bonservisine sadece kulüp sahip olabiliyor ve transferde muhattap yalnızca kulüp olabiliyor. Bu talimattan dolayı Eto’o’nun uluslararası transferi halinde FIFA, ulusal transferi olursa TFF devreye girebileceği ihtimali ortaya çıktı.

ANTALYA’YA TRANSFER YASAĞI GELEBİLİR

Kulüp, 3. şahısların da dahil olduğu bir sözleşme yaparak hem FIFA hem de TFF talimatlarını ihmal etmiş duruma düştü. Bu durumda hem FIFA hem de TFF, 3. şahısları tanımayacağından dolayı Eto’o’nun bonservisiyle ilgili kulüp ne derse o olacak.

Antalyaspor’un FIFA’lık ya da TFF’lik olması halinde kırmızı-beyazlı kulüp talimatlara aykırı sözleşmesi nedeniyle ciddi ceza ile karşılaşabilir. Hukukçular, böyle bir durumda Antalyaspor’un transfer yasağı bile alabileceğini belirttiler.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir