GENEL

Erkin Çözeli ile Yeniden Genç Parti

Erkin Çözeli ile Yeniden Genç Parti

Cem Uzan’ın liderliğini yaptığı kapatılan Genç Parti’nin ardından Yeniden Genç Parti (YGP) adı altında siyasi parti kuruldu

17 Haziran’da kurucu üyelerle yapılan ilk toplantıdan sonra partinin merkez organları oluşturularak amblemi de belirlendikten sonra İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapıldı. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Yeniden Genç Parti Genel Başkanı Erkin Çözeli, “Bizim doğal liderimiz Cem Uzan’dır. Sayın Uzan’ın yeniden adil şekilde yargılanması için biz bu yola baş koyduk. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeden ezilen halkı iktidara taşıyacağız. Amacımız, yapılacak olan ilk genel seçimlerde, seçime damga vurmak ve halkı iktidara taşımak. Türkiye’nin şu anda en büyük sorunu yönetilememe sorunudur. Bizim için Mecliste bulunan siyasi partilerin isimleri değişik olsa da tamamı aynıdır” şeklinde konuştu.

DAHA ÖNCESİ

Seçildiği taktirde Cem Uzan’dan alacağı bayrağı ülkenin burçlarına dikeceğini ve ezilenlerin iktidara geleceğini öne süren Erkin Çözeli, “13 şirketi olan bir iş adamıyım. Bu süreçte adaylığımı sizlerle ve halkımla paylaşmak istedim. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan öncelikle basın mensupları ve halkıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erkin Çözeli

  • Genç Parti’de çalıştı
  • İş adamı: Çözeli A.ş
  • Gazi Üniversitesi’de okudu
  • Geçmiş: Kadirli Lisesi
  • Osmaniye’de yaşıyor
  • Memleketi Kadirli, Osmaniye

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir