YEMEK

Erkeklere özel köpüklü kahve pişirme tarifi

Köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır?

Erkeklere özel köpüklü canavar gibi bir kahve yapma tarifidir!

Canınız bir kahve çektiyse size tadımlık değil, doyumluk bir Türk kahvesi tarifi verelim. Bu kahveyi içince kendinize gelecek, enerjiniz tavan yapacak.

Türk kahvesi için gerekli malzemeler:

  • Türk kahvesi (Kahve yoksa, yakınlarda Bim, A101, Şok gibi bir market vardır, ordan adı Mehmet efendi mi, Rüstem efendi mi ne bir marka var 1.95 TL onu alın. Bakkaldan alırsanız 4.5 TL satılıyor tadı aynı boşa fazla ödemeye gerek yok).
  • Şeker (Küp veya toz şeker lazım)
  • Çay bardağı (fincan kullanmıyoruz doyurmuyor çünkü 2 çekmeye bitiyor anlam ifade etmiyor)
  • Cezve (cezve yoksa yumurta kaynattığınız küçük bir kab kullanabilirsiniz. Köpük bunda pek çıkmaz ama zaten köpük ilk çekişte kayboluyor)

Hazırlanışı:

Cezvenin içine 4 çay kaşığı kahveyi atıyoruz. Ardından şekerli seviyorsanız 4 kesme şeker (kesme şeker yoksa 4 çay kaşığı toz şeker), orta istiyorsanız (2 kesme şeker veya 3 kaşık toz şeker), şekersiz seviyorsanız (şeker koymuyoruz) içine atıyoruz ve bardağımızı su ile doldurup cezveye boşaltıyoruz.

1 dakika bekleyin sonra çay kaşığı ile cezvedeki şekeri hafif hafif karıştırın ki şeker kaybolsun. Sonra ocağa alıyoruz kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Burada çay kaşığı içinde olmasın içinde kalırsa kaynayınca adamın elini yakıyor. Kaynamasını başında bekleyin dur ben içeri bir bakayım dersen ocak batıyor. Hemen taşıyor çünkü. Tam böyle kaynayıp köpükler yukarı doğru çıkınca ocaktan alın ve bardağa boşaltın.

İlk yudumu alınca hakkaten güzel oldu diyeceksiniz. Öyle cezvede içip naziklik kibarlık yapayım derseniz ne tadından birşey anlarsınız ne de içtiğinizden. En iyi bu..Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir