ERKEK

Erkekler nasıl boşalıyor

Erkekler nasıl boşalıyor

Erkeklerde boşalma partneri olmayan kişilerde mastürbasyon yöntemiyle spermin dışarı atılmasıyla oluşur. Erkekler en sık penisi eliye kavrayarak yukarı aşağı harekerler ve beyinde kurdukları hayeller ile boşalma işlemini gerçekleştirir.

Penisi kavrayan erkek kökünden ucuna kadar sıvazlayarak tatmin olmaya çalışır. Bu esnada testislerin okşanması da ayrı bir zevk verir. Penisin başında sinir uçlarının yoğunluğu fazla olduğundan hassastır. Boşalma esnasında penisin ucunda yapışkansı bir sıvı sperm dediğimiz meni fışkırır. Bu fışkırma 1 sn aralıklarla 5-6 sefer kasılmalar sayesinde dışarıya atılır.

Erkekler boşalırken hıçkırık gibi sarsılma nobeti geçirir. Boşalmayı belki yarım saniye uzatmak icin penis başını sıkarak ikinci kasılmada fışkırmayı uzatmaya çalışır. 3ncü ve 4 üncü kasılmalar artık ilk 2 kasılma kadar keyif vermez. O yuzden 1 ve 2 kasılma önemlidir.

Her kasılmada penis başından meni fışkırır. İlk kasılmada fışkırma cok kuvvetlidir ikinci kasılmada fışkırma daha azdır 3ncü ve 4ncü kasılmada artık sönmeye yakındır.
Erkegin mastürbasyon yapma sıklığı veya cinsel ilişkide uzun süre bulunup bulunmamasına göre meni torbasi dolu olursa 5nci 6nci ve 7nci kasılmalar da görülür.. Her kasılma bir fışkırmadır.

Eller kuru veya ıslak şekilde mastürbasyona yardımcı olur. Kayganlaştırıcı, tükürük, krem ve sabun kullanılabilir. Daha fazla haz için mastürbasyon esnasında çıkan kayganlaştırıcının verdiği ses yeterli olur. Aynı zamanda penis kavranmadan sürtünme yoluyla veya penisi kavrayan bir başka cisimle de erkek boşalabilir ve orgazm olunabilir.

Orgazm olması şarttır. Biriken spermlerin bir şekilde dışarı atılması gerektiğinde rüyalar veya mastürbasyon boşalmanın gerekliliğini yerine getirir. Kasıklarda ağrı ve sızı yaşamamak için bunları yapmaktadır.

Boşalmanın ardından penis ucu ise sinir yoğunluğundan dolayı çok hassaslaşır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir