ERKEK

Erkekler için kulak ve burun kılı sorunu

Erkekler için kulak ve burun kılı sorunu

Özellikle erkekler için kıllarınızın normal olması, onlarla ilgilenmemenizin bahanesi olamaz, bunu da aklınızdan çıkarmayın. Uzmanımız, pek çok kişinin ortak sorunu olan bu “kıl” konusunda neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. Bu sayede artık kız arkadaşınız size mağara adamı muamelesi yapamayacak.

Kötü görünen ve size hoş gelmeyen kıllara son!

Burun kılları:

“Pilli burun kılı temizleyicilerine ihtiyacınız yok”. “Ucu kıvrımlı ufak bir makas alın ve burun deliklerinizden görünen kılları temizleyin. Pek çok insan derinlere inmeye çalışır ama buna gerek yoktur. Sadece dışarı sarkanları kesseniz yeterlidir.”

Ayak ve el parmaklarındaki kıllar:

Bunlar için de burun için kullanılan makasları öneriliyor. Diğer bir alternatif ise en kısa saç uzunluğuna ayarlanmış saç kesme makinesi.

Kulaklardaki kıllar:

Öncelikle, en mantıklı yaklaşım, kulaklarınızdaki tüyler için berberinizden yardım almanız. Ortalama her dört ile altı hafta arasında kulak kıllarınızı almalısınız. Bu da aşağı yukarı saçlarınızı kestirdiğiniz zaman aralığınızla aynıdır. Eğer bu işi evde yapmak istiyorsanız ve ortamda çok kıl yoksa bir cımbızdan yararlanabilirsiniz.

Yanaklardaki kıllar:

Gözlerinize kadar tıraş olmayı aklınızdan çıkarın. Canınızı çok yakacağı için cımbızı da önermiyoruz. En acısız yöntem, kaliteli bir sakal düzeltme makinesi kullanmak.

Ensekılları:

Ensenizdeki başıboş kılları kendiniz alacaksanız, iki adet aynaya ihtiyacınız var. Banyo aynasına arkanızı dönün ve elinize de ufak bir ayna alın. Makine kullanacaksanız, bu işi duştan önce yapın. “Eğer jilet kullanmak istiyorsanız, mutlaka duştan sonrayı bekleyin.”. Makine hiçbir zaman jilet kadar başarılı sonuç vermeyecektir, ancak aceleniz varsa günü kurtarmaya yeter.

Kaynak: RENKLİNOTBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir