ERKEK

Erkekler bir gecede kaç defa orgazm olabilir

Erkekler bir gecede kaç defa orgazm olabilir

Kadınların merak ettikleri sorulardan biri de erkeklerin bir gecede yaşayabilecekleri boşalma, orgazm sayısıdır.

Hemen her erkek gecenin sonunda kaç defa orgazm olabileceğini bilir. Bu kadına ve gecenin verdiği ernerjiye bağlı olarak değişimler gösterse de önceki boşaldıkları zamanla gecenin başladığı zaman arasındaki süre de önem teşkil eder.

Çeşme değil ki bu vanayı açtıkça boşalsın.

Bu konuda çoğu erkek bu sayıyı 1-2 fazla söyler ama durum öyle değildir. Gecenin boşalma sayısı ise 2-3 arasında gider gelir bazen bu sayı 3-4 rakamına ulaşabilir. Kadınlar gibi küçük orgazm sayıları ile toplandığında 8-10 gibi rakamlara ulaşılamaz.

Bir erkekten her gece aynı performansı beklerseniz muhtemelen hayal kırıklığına uğrarsınız. Sürekli cinsel ilişkiler yaşamak isteyen erkekle aldıkları yüksek değerli besin ve gıdalar ile sperm oluşumunu hızlandırabilir. Düzensiz ve dengesiz beslenme sperm oluşumunu yavaşlatır, çeşme vanasının kapanması anlamına gelir.

Cinsel terapistlerin erkeklerin boşalması veya orgazmı üzerine yaptıkları araştırmalar sonucu elde ettikleri verilere göre, erkeklerin bir gecede birden fazla boşalabileceğini söyleyebiliriz fakat bunun net bir sayısı yoktur. Bu açıklama bütün erkeklerin aynı gecede birden fazla boşalma yeteneğine sahip oldukları anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır!

Normal şartlarda boşalmadan sonra, erkeklerde cinselliğe olan ilgileri ve penislerinin sertliği yavaşça kaybolur. Yani bedensel olarak boşalmayı izleyen yanıtsız bir dönem yaşarlar. Erkekler çözülme (resolution) adı verilen bu dönemde cinsel açıdan uyarılamazlar, hatta uyarılmayı istemezler ve penisleri hemen ikinci bir seks için sertleşemez. Tamamen normal ve olağan olan çözülme dönemi, erkeğin yaşına, seks yaptığı ortamına, partnerine ve o günkü ruhsal durumuna göre birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişebilir, erkekten erkeğe, aynı erkek için günden güne değişiklik gösterebilir. Bu nedenle aynı gece birde fazla boşalma kesinlikle bir efsane veya bir cinsel mit değildir. Yani mecazi olarak, yemek yenir, yemeğin üstüne tatlı alınır, ardından da meyve yenilebilir. Erkeklerin fizyolojisi buna müsaittir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir