ERKEK

Erkek için doğum kontrol jeli

Doğum kontrolü için erkeklere jel yöntemi

Erkekler için geliştirilmekte olan doğum kontrol jeli 13 yıldır deneme aşamaları sonucunda Hindistan’da izin alma aşamasına kadar geldi.

Hindistan’da üretilecek olan doğum kontrol jeli erkek için. Kadın doğum kontrolüne olan ilgilinin azalması araştırmacıları erkek üzerinde yapılan araştırmalara yöneltmiş durumda.

Hatırlatalım; iğne yapılıyor iğne 🙂 jeli sürmüyorsunuz testislere iğne yapılması biraz korkutucu ama durum böyle..

Sujoy Guha isimli biyomedikal mühendisi tarafından geliştirilen yöntem, testisin meni taşıyan damarlara, erimiş bir çikolata gibi olan ilaç “erkek doğum kontrol jeli” olarak enjekte ediliyor.

Pozitif değerlere sahip olan bu jel, meni üzerinde tampon görevi alarak meninin baş ve kuyruklarının özelliğini bozarak döllenme becerisini ortadan kaldırıyor.

Bu jelden kurtulmak istediğinizde testislere bir iğne daha yapılması gerekiyor  ve (alması bir dert bırakması bir dert)  spermler normal sürece devam edilebiliyor.

Risug ismi ile hazırlanan bu ilacın herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. 2020 yılına kadar piyasaya çıkacağı öne sürülen ilacın, prezervatif kullanımı ve kadınların diğer yöntem arayışlarını hafifleteceği öngörülüyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir