ERKEK

Erkek gözaltı morlukları için bu yöntemleri deneyebilirsiniz

Erkek gözaltı morlukları için çözümler

Erkek gözaltı morlukları: Cinsiyet ayrımı olmaksızın kişinin yorgun ve bitkin görüntü veren gözaltı ve çervesinde oluşan morluklar estetiğinzi bozmanın yanında aynı zamanda sizi güven vermeyen tip haline sokar. Hele ki yeni tanışmalarda gözlerinin altında morluklar olan bir erkek için karşıdakinde uyandırdığı his; uykusuzluk, madde bağımlılığı, bakımsızlık, hastalık gibi ve hiş hoşunuza gitmeyecek düşünceler uyandırır. Sizi böyle düşünen birinin karşısında ona nasıl güven verebilirsiniz?

Bakım şart! Bunun erkek kadın ayrımı olmaz.. Erkekler için oluşan gözaltı morluklarının genel sebepleri;

  • Uykusuzluk,
  • Yetersiz beslenme,
  • Madde bağımlılığı,
  • Stres,

gibi sebepler morlukların oluşması için yeter de artar bile.. İşlerini çok kafaya takan biriyseniz size işinizin vereceği stres morlukların yanında cilt yaşlanması ve kırışıklık olarak geriye döner. Yüzünüz kararır ve çirkin bir adam olur çıkarsınız.

Erkek gözaltı morlukları için çözümler
Erkek gözaltı morlukları: Cinsiyet ayrımı olmaksızın kişinin yorgun ve bitkin görüntü

Gözaltı morlukları için ne yapmalısınız?

Kısa sürede kurtulmanın yöntemi, makyaj ve estetik ürünleridir. Uzun vadede cilt bakımı ve beslenme ile çözüme gidebilirsiniz.

Uzun vadede;

Sağlıklı beslenmeye önem vermeli, cildi susuz bırakmamalı, bakım ve nemlendirici ürünler kullanılmalı, uyku düzeni sağlanmalı ve stresten uzak durulmalıdır. Stres size iştahsızlık ve uykusuzluk yapacağı gibi hormon salgılamanızı önler. Morluklar için ilk adımı kolayca atmış olursunuz.

Cilt besleyici doğal ürünler uzun vadede sağlıklı bir cilde kavuşmanız için oldukça fazla yarar sağlar. Bunun için doğal ürün satan mağazalardan yüz maskeleri ve doğal cilt yağları ile nemlendirici ürünler alabilirsiniz. Cildi beslemenin kolay yollarından biridir.

Kısa vadede “Erkek gözaltı morlukları” çözümleri

Şimdi bu bakım ve morluk giderici yöntemler size farklı gelebilir örneğin, kadın makyaj ürünleri olarak bildiğimiz bu ürünler erkek gözaltı morlukları için yine aynı işlemi görür ve bunu abartmadan yaparsanız kısa sürede gözaltı morluklarına çözüm bulabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi düzensiz yaşam tarzımı ve hormonel yapının verdiği etki ile bu morarmaları yaşıyoruz ve geçirmek adına şunları deneyin!

Güneş kremi

Gözaltı çevresinin deri yapısı inceciktir ve güneşe teması hiperpigmentasyon ile cilt kanseri gibi etkiler gösterebiliyor. Güneşten koruyan kremler tercih ederek güneşli havalarda bunları kullanın.

Su

Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Neden? Sıcak su ile yıkarsanız gözaltı torbaları daha belirginleşir ve morluklar artar. Buhar banyosu yapıyorsanız yine aynı şekilde torba ve morlukları belirginleştirirsiniz.

Aydınlatı krem

Bu kremin kadınla alakası yok. Kadınlar sahiplenmiş olabilir ama bakımlı bir erkek için kullanılabilir ürünler arasındadır. Şimdi bir kozmeti mağazasına giderek içeriğinde, C vitamini, kojik asit, arbutin, papatya özü ile melanin üretimini azaltan özelliklerinin olmasına dikkat ederek alıyorsunuz. Eğer renk tonuna etki etmiyorsa, dermatoloğunuz hydroquinıne içerikli krem alabilirsiniz ancak tahriş etme özelliği olduğunu bilin.

Antihistaminik ilaç

Alerjik yapıda bir ciltten dolayı bu sorunları yaşıyorsanız bağışıklık sisteminin üretimi sonrasında histaminler gözaltı çevresindeki kılcal damarları çatlarak bu sorunları yaşatıyor olabilir. Alerjinin verdiği kaşıntı hissi ile cildi tahriş edebilirsiniz. Bu ilaçlardan içerek kaşıntıyı önleyebilirsiniz. Aklınızda bulunsun; kafein içeren kremler alerjik reaksiyonların verdiği şişmiş damarları küçültebilir.

Retinol

Hassas gözaltı çevresi için retinol içeren ürünleri deneyin. A vitamini sayesinde pigment üremesi düzene girer ayrıca kalojen üretimi artarak cilt renk dengesini sağlar. Morlukların azalmasında etkilidir. Az miktar kullanın aksi halde cildin kızarmasına ve tahril görüntüsüne neden olabilirsiniz.

Paranız varsa lazer tedavi ve hyalüronik Asit dolgusu

Morluklar artık canınıza tak etti ve kısa sürede kurtulmak istiyorsanız uzmanlar kontrolünde lazer tedavi ile kısa sürede bunlardan kurtulabilirsiniz. Çöken gözaltı için doktorlar “hyalüronik asit dolgusu” önerebilir. Aydınlama ve çökükleri gidermek için etkilidir.

En basit kurtarıcı kapatıcılar

Kadın ürünü mü? Hayır, aynı zamanda erkekler için kısa zamanda morluk giderici çözümdür. Doğru tonda bir kapatıcı hızlıca morlukları gizleyecektir. Kapatıcının krem olmasına dikkat edin. Yoksa pürüzlü kendini belli eden bir makyaj ile karşılaşabilirsiniz. Kalıcı bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Sarımsı tonlar yerine turuncu tonlardan almaya özen gösterin.

Nasıl süreceksiniz?

Parmağınızın ucuna az miktar kapatıcı alın ve parmak ucunda yayın. Siz şimdi kadınlar kadar yetenekli olamayacağınız için bunu badana yapar gibi sürmeye kalkarsınız ama öyle uygulanmaz. Parmak ucundaki kapatıcı kremi hafif dokunuşlarla pat pat vura vura uygulayın. Rengin daha koyu olan bölgesinden başlayarak açık renkli cilt bölgesine doğru yayarak iyice yedirin. Alttaki kirpiklerinin bittiği alanda sürmeyi bırakın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir