GENEL

Erdoğan’dan Amerika’ya: Fethullah Gülen’i teslim edin

Erdoğan’dan Amerika‘ya: Fethullah Gülen’i teslim edin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’ya çağrıda bulunarak, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye teslim edilmesini istedi.

TSK’daki cunta yapılanması tarafından düzenlenen askeri kalkışmanın başarısız olmasının ardından İstanbul’a dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

“O ZATI ARTIK BİZE TESLİM EDİN”

Erdoğan, “Bildiğiniz gibi bu milletin zekatından, fitresinden, sadakasına kadar her şeyini emdiler. Sonra bu milleti Amerika’sından Avrupa’sına kadar bu devleti, bu ülkeyi yalan yanlış haberlerle adeta şikayet ettiler. Şimdi Amerika’ya sesleniyorum: Sayın Başkan’a sesleniyorum. Sayın Başkan, sizin kendinize bunu söyledim. Pensilvanya’daki dört yüz dönüm arazinin içindeki bu zatı ya deport edin ya da bize verin demiştim. İhanet içerisinde olduğunu sizlere söyledim ama dinletemedim. Şimdi buyrun, bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum. Pensilvanya’daki bu zatı artık Türkiye’ye teslim edin. Eğer biz, stratejik ortaksak model ortaksak, o zaman ortağınızın bu talebini lütfen yerine getirin diyorum. Siz bizden hangi teröristi istediyseniz teslim ettik. Şimdi artık terör listemizde yer alan bu zatı da biliyorsunuz, stratejik belgede yer almış vaziyettedir, bize teslim edin.”Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir