SPOR

Enes Kanter’den Fethullah Gülen mesajı

Enes Kanter‘den Fethullah Gülen mesajı

NBA’de forma giyen basketbolcu Enes Kanter, darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen hakkında açıklama yaptı.

15 Temmuz FETÖ darbesinin ardından eleştiri oklarının hedefinde olan Fethullah Gülen’in yanında olduğunu belirten Kanter, “Tüm kainata duyurulur! Yaz Tarih: Assanız da, kesseniz de, öldürseniz de, vallahi, billahi, tallahi, ne Hocaefendi’yi ne de bu Hizmet’i bırakıyorum” şeklinde tweet attı.

ENES-KANTER

Enes Kanter Kimdir?

Enes Kanter (d. 20 Mayıs 1992, Zürih, İsviçre), National Basketball Association (NBA) takımlarından Oklahoma City Thunderforması giyen Türk profesyonel basketbol oyuncusu. 2.11 m boyundaki Enes, Pivot pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde Uzun forvet olarak da oynayabilmektedir.

Basketbol hayatına Samanyolu Koleji’nde başlayıp Fenerbahçe Ülker’de yetişen Enes, takımı ile profesyonel sözleşme imzalamayıp, kolej’de Kentucky Üniversitesi’nde forma giyme kararı aldı. Kentucky Wildcats takımında bir süre oynadıktan sonra profesyonel oyuncu statüsünde değerlendirilerek NCAA de oynama hakkı elinden alındı. Daha sonra katıldığı 2011 NBA Seçmeleri’nde Utah Jazz tarafından 3. sırada draft edilerek Türk basketbol tarihinin bir NBA Draftı’nda en üst sıradan ve en genç draft edilen basketbolcusu ünvanını ele geçirdi. Dört sene Utah Jazz forması giydikten sonra 2015 yılının Şubat ayında Oklahoma City Thunder takımına takas edildi ve burada beklentilerin üzerinde bir sezon geçirdi.

Enes Kanter 
Doğum: 20 Mayıs 1992 (24 yaşında), Zürih, İsviçre
Boy: 2,11 m
Şu andaki takımı: Oklahoma City Thunder (#11 / Pivot)
Ebeveynleri: Gulsum Kanter, Mehmet Kanter
Kardeşleri: Ahmad Kanter, Betul Kanter, Kerem Kanter


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir