GENEL

En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi

En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi

En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi; biz dişlerimizin sağlığından daha çok dişleri beyazlatmaya önem veriyoruz!

Toplum olarak dişlerin beyaz görünmesi diş sağlığından daha önemli. Beyazlıkları elde etmek için doğal, bitkisel ve daha farklı yöntemler deniyoruz. Peki bu uygulamaları yaparken dişlerimize zarar veriyor muyuz?

Özellikle dişleri beyazlatmak için kullanılan karbonatla dişleri ovma yönteminde dişleri yine aynı şekilde törpülemek diş minesine zararlı mı? En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi hangisi?

En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi
En sağlıklı diş beyazlatma yöntemi

Sağlıklı diş beyazlatma yöntemlerinin başında diş beyazlatma jelleri geliyor. Bu yöntemi evde veya dişçide, diş sağlığına zarar gelmeden yapabilirsiniz. Çeşitli araştırmaları olan beyazlatma yöntemlerinin bu ürünlerin diş minelerine zarar vermediğini belirlemiştir. Eğer dişlerinize uygulamada kullanmayı düşündüğünüz yöntemlerin dişlerde özel durum bulunmaması halinde kullanımında sakınca yoktur.

Nasıl yapılmalı?

Dişleriniz için önce bir diş hekimine giderek diş muayenesi yapılarak dişlerin çürük kontrolleri sağlanmalı, çürüklere yapılacak müdahalenin ardıdan hassasiyetleri için florür tedavisinden sonra beyazlama aşamalarına geçebilirsiniz.

Beyazlatma işlemi yapılmasının ardından dişlerde hassaslık meydana gelebilir. Dişleri korumak adına denediğiniz yöntemlerinden ardından 1-2 gün çok soğuk veya çok sıcak yiyecek ve içecekleri tüketmemeye özen göstermeniz yeterlidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir