BİTKİ VE GIDALAR PRATİK

En pratik sabah kahvaltısı tarifleri

En pratik sabah kahvaltısı tarifleri

Sabah yemekleri oldukça sorun olabiliyor. Özellikle çalışan hanımlar için erken kalkmaya hem kendinelerini hazırlamak için hem de yemek yapmak için zaman çok kalmayabiliyor.

Özellikle geç kaldığınız zamanlarda size hazırlayabileceğiniz sabah kahvaltılarında kullanılmak üzere pratik bir yemek tarifi vereceğiz. Yemek tarifleri listenize “pratik yemek tarifleri” ismiyle bu tarifi ekleyebilirsiniz.

Sadece 10 dakika zaman ayıracak ve leziz, doyurucu ve bol vitaminli bir çözüm olacaktır. Özellikle bekar yaşayan erkek ve erkek üniversite öğrencileri için en pratik tariflerden biridir.

Malzemeleriniz:

  1. Un,
  2. 1 yumura, (kişiye göre artabilir),
  3. 1 su veya çay bardağı süt kişi sayısına göre.

Hazırlanışı:

Önce bir kabın içerisine kişi sayınıza göre unu koyun. (Beyaz un) Yumurtanızı üzerine kırın, sütü ve tuzunuzu ilave edin. Soğuk olmayan sıcak suyunuzu hamuru yoğururken koymalısınız. Yavaş yavaş hamurunuzu yoğururken soğuk olmayan sıcak suyunuzu ilave edin. Ne cıvık olacak ne de katı olacak orta hale gelinceye kadar yoğurun ve tam karışım olunca bırakın.

Yağınızı tavada iyice kızdırın. Burada iki seçim yapmalısınız,

  1. Ya büyük boy tercih edeceksiniz tavayı tamamen kaplayıncaya kadar,
  2. Ya da küçük yuvarlaklar halinde.

Seçim sizin. Kızmış olan yağın içerisine seçiminize göre hamuru ilave ediniz. kızarmaya başladığında ters çevirin ve diğer yüzünü kızartın.

Notlar:

  • Sıcak yenilmelidir.
  • Çok kızartılmamalıdır.
Practical morning breakfast


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir