4.5G ADSL FİBER

En iyi teknik destek veren internet firması hangisi?

En iyi teknik destek veren internet firması hangisi?

Bazı teknik servislik durumlar vardır ki artık insana illallah dedirtir. Açarken bağlatırken herşey güllük gülistanlık ama iş teknik desteğe geldiğinde ise çileden çıkmamak elde değil!

İster ADSL internet kullanın isterseniz Fiber internet kullanın durum değişmiyor iş teknik desteğe geldiğinde bazı firmalar tam anlamıyla sınıfta kalıyor. Şimdi hangi firmanın servis desteği daha iyi inceleyelim.

1-Turkcell Superonline: Superonline hem teknik destek anlamında hemde hızlı servis anlamında diğer firmaların bu hizmet kaliteleri ile kıyaslandığında üst seviye hizmet veriyo diyebiliriz. Sebeplerini inceleyecek olursa kendi altyapısını kullanmasından dolayı Fiber internet bölgelerinde kendi servis ağı vardır ve bu ağ 24 saat içerisinde müşteriye destek vermek zorundadır. Ne kadar hızlı servis o kadar fazla kazanç demektir. Turkcell Superonline bu anlamda yetkili servislerine kesin kurallar koymuş arıza kaydı açılış ve arıza kaydı kapanış saatleri göz önüne alınarak prim ödemektedir. Adsl hizmetinde ise durum biraz daha yavşlıyor. Bunun sebebi ise kendi Fiber altyapısının olmadığı bölgelerde Türk Telekom altyapısını kullanır. Sizin arıza kaydı için aramanız durumunda eğer telefonda bu işlem çözülemiyorsa Türk Telekom ekiplerine iş düşüyor. Hattınızın kontrolü için Türk Telekom ekiplerine sizin adınıza kayıt açılıyor.

2-Türk Telekom: Türk Telekom ve Ttnet arıza ve servis konusunda daha hızlı. Bunun sebebi ise hemen heryerde servis ağının oluşudur. 24 saat içerisinde ister fiber ister adsl hemen müdahale edebilecek Teknik ekipler oldukça fazladır. Türk Telekom arıza ve servis hizmetlerini harici firmalara Taşore etmesiyle bu hız biraz daha artmış durumda.

3-Vodafone Süpernet: Vodafone Net bu anlamda yeterinde hızlı değil. Kendi altyapısının olduğu Antalya, İstanbul ve İzmir haricinde iş tamamen Türk telekom ekiplerine kalıyor. Tabi 30 TL verip evinize servis istemezseniz. Ücretli servislerde hız 2 kat artıyor işin içinde canlı para olunca. Diğer arıza durumlarınıza ise Türk Telekom ekiplerini yönlendirmek üzere arıza kaydı oluşturmaktadır. Tabi Türk Telekom ekipleri sıralamaya göre gittiğinden muhtemelen öncelikler kendi firmasının hizmetini kullananlar sonrasında ise diğer firmalar.

4-Uydunet: Uydunet teknik anlamda biraz daha iyi kötü olan tarafı ise heryerde olmayışı… Sadece 22 ilde hizmet veren bu internet hizmeti altyapının olduğu 22 ilde kendi servis ağı üzerinden hizmet verdiğinden iki bağrış çağrış ile kısa sürede teknik destek almanız mümkündür.

5-TurkNet: TurkNet zayıflar arasında.. Sebebi ise işi Müşteri hizmetleri aracılığı ile çözmeye çalışmasından kaynaklı. Kendi servis ağı olmadığından iş tamamen Türk Telekom ekiplerine kalmaktadır. Tabi orda da arıza sırası bekleyin bakalım sıra ne zaman gelecek.

6-Doping: Doping internet ile TurkNet hemen hemen aynı durumda. Çözebildikleri hizmeti Müşteri hizmetleri çözmeye çalışır. Hattınız ciddi sorunlar varsa iş Türk Telekom ekiplerine kalmaktadır. Allah yardımcınız olsun diyebiliriz.

7-Dsmart ve Digiturk: Bu firmaların internet hizmeti ile Tv hizmetlerini birbirinden ayırmak gerekiyor. Tv veya Uydu sistemleri arıza kaydı ve teknik destekleri oldukça iyidir. Çoğu ücretli servis olsa da hızlıdır. Adsl ve Fiber ile yaptıkları kampanyalarda sorumluluk internet hizmetini aldıkları firmalara aittir.

Peki neden bu firmalar her durum için arıza kaydı açmıyor?

Şimdi siz arıza kaydı için aradığınızda firma servis ekipleri çözmek için uğraş veriyor. Düşünebilirsiniz arıza kaydı açılsın saha ekipleri gelsin baksın.. Ama şu var! Her açılan servis bir bedeldir. Sizin faturanıza yansımasa bile arıza kaydı açan firmaya bir ücret yansıtılır.

Siz arıyorsunuz internet aldığınız firmayı, onlar arıyor internet aldıkları firmayı, kısaca iş önce Allah’a sonra Türk Telekom’a kalıyor 🙂Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir