TEKNOLOJİ

En iyi selfie çekimi için uçan selfie cihazı

En iyi selfie çekimi için uçan selfie cihazı

İnsanın selfie’ye (özçekim) olan ilgisi dur durak bilmiyor. Avustralyalı teknoloji şirketi IoT Group, ROAM-e adını verdiği uçan selfie aracını duyurdu. Geçen hafta ön satışa açılan araç, haziran ayı gibi kullanıcılara ulaştırılacak.

ucan-selfie-araci

Şirketin yönetim kurulu üyesi Ian Duffell, “Selfie çubukları için asıl sorun boyundan dolayı yaşanan kısıtlamalardı. Biz de bu sorunu ortadan kaldıracak, sizinle gittiğiniz yere uçup fotoğraf çekecek dinamik bir araç yarattık” dedi.

Aracın öncelikle akıllı telefonunuzla eşleştirilmesi yapılıyor, ardından iki adet düşey eksenli pervaneden gücünü alan araç “yüz tanıma” teknolojisi sayesinde istenen kişiyi 25 metre uzaklığa kadar takip edebiliyor. 360 derece panorama, canlı video yayını gibi özellikleri bulunan ROAM-e dahili pili ile 20 dakika havada kalabiliyor.

Kamera ve işlemci

ucan-selfie-araci-

Cihaz 5 Megapixel CMOS sensörlü kamera ve 4 Çekirdekli ARM Cortex A7işlemciye sahip. Şirket bu aracın üzerine kamera takılıp fotoğraf çekmekte kullanılabilen drone’lardan ayrı tutulması gerektiğini, ROAM-e’nin kişisel alanınıza yönelik bir araç olduğunu söylüyor.

ucan-selfie-araci-1

İki düşey pervanesi de katlanabilen araç çantanıza kolaylıkla sığıyor ve 600 ml su şişesinden daha büyük değil. Piyasadaki muhtemel rakibi Lily Camera (drone sayılamayacak bir tür uçan kamera aracı) olacak ROAM-e, 267 dolardan alıcı bulmaya çalışacak. Lily Camera ise Amerika’da 899 dolar seviyelerinde alıcı buluyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir