KADIN

En çok yapılan estetik ameliyatları

En çok yapılan estetik ameliyatları

Gelişen teknoloji artık daha kolay estetikler yapılmasına olanak sağlıyor. İz bırakmayan ve hatta neredeyse ayakta yapılabilir estetik ameliyat haline gelen bu teknolojiler insanların kusurlarını da görmelerine neden oluyor.

Ülkemizde en çok tercih edilen estetik bölge ameliyatları ise şu şekilde:

Yüz Bölgeleri?

 1. Burun Estetiği
 2. Yüz Germe
 3. Örümcek Ağı Estetiği
 4. Kulak Estetiği
 5. Dolgu Dudak Estetiği
 6. Göz Kapağı
 7. Boyun Germe

Vücut bölgeleri?

 1. Liposuction Yağ Aldırma
 2. Karın Germe
 3. Lazer Lipoliz
 4. Popo Asma
 5. Meme Büyütme
 6. Meme Küçültme
 7. Meme Dikleştirme
 8. Erkek Meme Küçültme

BURUN ESTETİĞİ

Hastanın beklentileri iyi anlaşılmalı, sosyal statü ve çevresi göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın burun derisi, yüz yapısı gibi hastaya ait özellikler de sonucu etkiler. Eğer burun fazla küçültülürse derinin küçük iskelete adaptasyonu gerçekleşmez ve yığılı, şekil almayan kaba bir burun görüntüsü oluşur. Kalın derili buruna şekil vermenin en doğru yolu o burnu çok küçültmemek, kendi içinde dengeli bir burun yapmaktır.

YÜZ ESTETİĞİ

Klasik yüz ve boyun germe operasyonu hastane ortamında genel anestezi altında yapılır ve 3–4 saat devam eder. İhtiyacınıza göre endoskopik üst, orta yüz germe, gıdı liposuction’ı, klasik yüz germe ve boyun germe işlemleri beraberce uygulanabilir.

Çene altında yağ birikimi varsa buraya liposuction veya açık cerrahi lipektomi (makasla keskin şekilde) yapıldıktan sonra boyun derisi ve kasları ayrı ayrı serbestleştirilir, platizma (boyun) kası orta hatta gerginlik ve kontur sağlaması için yaklaştırılır ve germe sonrası artan deri fazlalığı kulak arkasından alınır. Böylece gergin bir boyun, kenarları belirgin bir çene ve yaşlılık belirtilerinden arınmış bir yüz elde edilir.

VÜCUT ESTETİĞİ

Uygun teknikle deri altı dikişler konur ve daha az iz kalır. Abdominoplasti, hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılan, yaklaşık üç saat süren bir ameliyattır. Bir veya iki gece hastanede kalınır. Operasyon sonrası ilk hafta sürekli, daha sonraki dönemde ise sadece gündüz korse giyilir. Bir hafta, on gün içinde normal hayata dönülebilir.

Derideki ameliyat izi, bikini ve çamaşır içinde kalacak şekilde planlanır ve eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur.

GÖĞÜS ESTETİĞİ

Meme büyütme:

Ameliyat, tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında yapılır ve tercih edilen tekniğe göre yarım ile bir bucuk saat arası sürer. Hasta, aynı gün ya da ertesi gün hastaneden ayrılıp günlük yaşama dönebilir. Göğüs bölgesi, yaklaşık bir hafta bandajlı kalır. Gizli dikiş uygulandığı için deri yüzeyinde alınacak dikiş yoktur.

“Ağır kaldırma ve kolların kullanıldığı egzersizlerden üç hafta kadar kaçınılmalıdır. Bu dönem sporcu sutyeni ile desteklenmelidir.”

Meme küçültme:

Ameliyat, hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Göğüslerin büyüklüğüne ve uygulanacak ameliyat tekniğine göre 3–5 saat arası sürer. Ameliyat sonunda çıkarılan tüm doku patolojik incelemeye gönderilir. Çıkarılan dokuda daha önce fark edilmemiş bir kist ya da kötü huylu bir oluşum var ise bu sayede daha erken evrede iken yakalanmış olur. Ayrıca iri olan göğüslerden küçültme sırasında meme dokusunun bir kısmı çıkarılacağı için meme kanseri riski de azalmaktadır.

Meme dikleştirme:

Ameliyat, hastane ortamında, genel anestezi altında yapılır. Ortalama süresi 2-3 saattir ve hastanede kalış süresi bir gündür.

Kaynaklar: Estetik İstanbulBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir