BİTKİ VE GIDALAR

Elma sirkesinin neye faydası var diye merak ediyorsanız öğrenin!

Elma sirkesi her konuda kişiyi mutlu ediyor

İşte mucizevi sirkenin insana sağlayacağı en değerli katkılarda bazılarını derledik!

Biliyoruz ki; bu makaleyi okuduğunuzda kokusu veya tadını sevmediğiniz “elma sirkesi” için hayatınızda yer açacak ve katkı sağlayıcı özellikerinden yararlanacaksınız.

Elma sirkesinin sağladığı faydalar:

  • Yağlanmaları önler: Özellikle karın bölgesi yağlanmalarından şikayetçi olanların elma sirkeli su içmeye 90 gün boyunca devam etmeleri durumunda hem yağlanma hem de göbeklerindeki fazlalıklardan kurtuldukları görülmektedir.
  • Saçlara faydalı: Saça olan faydasını hemen herkes bilir ama çoğu insan, koku bırakacağını düşünerek pek tercih etmez. Hata edersiniz! Saç dökülmesi, kepek sorunları, besleyici özellikleri bulunan sirkenin, şampuanla yıkanan saçların arından temiz saça sürülerek 10 dakika bekletilip durulanması sonucunda ışıl ışıl saçlara kavuşursunuz.
  • Kilo verme: İçtiğinizde kilo vermezsiniz ama, her sabah alışkanlık haline getireceğiniz 1 bardak ılık suyun içine atacağınız yemek kaşığı kadar sire ve birazcık bal aç karnına alındığında ortalama 15 gün sonra erimeye başladığınızı gözlemleyebilirsiniz.
  • Uyku sorunları: Yine aynı karışım 1 bardak içine bal ve sirke ilavesini yatma saatinden önce içerseniz uyuklamaya başlarsınız.
  • Diş eti: Günlük 1 defa ağızda gargara yapmak, diş eti kanamalarını azaltır ve güçlenmelerine yardımcı olur.
  • Sivilce: Bilindik özelliklerindendir. Yatmadan önce pamuk yardımı ile sivilceli bölgelere sürülmesi sivilcelerin giderilmesi için faydalıdır. Mümkünse pamuklu sirkeyi sivilceler üzerinde sbitleyerek sabaha kadar bekletin.
  • Cilt tazeliği: Lekelerden şikayetçi olanların ciltlerini tahriş etmeyecek bir bez veya pamuk üzerine dökecekleri sirke ile silmeleri ve sabaha kadar beklemeleri, farklı renk tonlarının giderilmesine yardım eder.
  • Siğil: Siğilin olduğu yere pamuk yardımı ile sirkeyi sabitleyin. Sabaha kadar bekletin 3-4 gün bu yöntemi kullanın. Giderilmesi için yardım edecektir.
  • Sararan dişler: Dişlerde kahve ve çay gibi içeceklerin bıraktığı izler için günlük bir sefer sirke ile fırçalamak ve gargara yapmak rengini açacaktır.
  • Banyoda sirke suyu:  Güzelce banyonuzu yaptıktan sonra tüm gözenekleriniz açılacaktır. Banyonun ardından sirke ile baştan aşağı her yerinize temas edecek şekilde sirkeli ve içine mümkünse kalın tuz atarak bir karışım yapın. Bu karışım sizin tüm negatif enerjinizi atar ve rahatlatır. 5 dakika bekleyin ve ardından durulanın.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir