KADIN

Elma sirkesi maskesi cildinize zarar verebilir dikkat etmelisiniz

Elma sirkesi maskesi cildinize zarar verebilir dikkat etmelisiniz

Hanımlar güzellik için elinizden geleni yaptığınızın farkındayız ve var olan güzelliğinize güzellik katmak için çeşitli arayışlarınızı sürdürürkne internet ortamında sıklıkla “elma sirkesi maskesi” tariflerine, karışımlarına, kür ve maske tariflerine rastlıyorsunuz.

Cildinize zarar verip vermeyeceğini bilmediğiniz elma sirkesi maskesi açık yaralarınız, kabarıklıklar veya tıbbı müdahale ile geçirilen operasyon sonrası izlerde zarar verebilir. Çoğu doktor geçinenlerin uydurmaları ile internet üzerinde dolup doluşan bu maskeler kimler için zararlı veya kimler için faydadılı eksik/yarım bilgiler ile donanmış durumdadır.

Biz size aşağıda elma sirkesi maskesi tarifi vermeyeceğiz ama size, bu maske içerisinde bulunan Asit ne yapabilir onun anlatımını gerçekleştireceğiz ve kararı size bırakacağız.

Elma sirkesi maskesinin içerisinde bulunan Asit’in verebileceği zararlar:

Cilt için kullanmayı düşündüğünüz elma sirkesi içerisinde CH3COOH formülü ile tanımalanbilen organik asittir, Bu formül elma sirkesine keskin kokusunun yanında ayrıca ekşiliği veren formüldür. Bunlar, Karboksilik asitlerin (formik asit) en küçükleri arasında yer almaktadır.

Elma sirkesi  içerisinde % 4-5 oranında asetik asit barındırır, turşu kurmak için kullanılan sirkeler ise oran bakımından daha zengin olup içerisinde % 18 oranı seviyelerinde asit barındırır. İşte cilt sivilceleri için faydası veya zararı tam burada başlamaktadır.

Maskenin içerisinde olan bu asitlerin cilt üzerinde derin leke, izler, çıban, yara gibi bölgelere verebileceği zararı öğrenmeden veya bilgilenmeden kullanmayınız.

Yukarıda bulunan Asit ve bileşenlerin cildiniz için fayda/zarar durumunu mutlaka araştırın ki cildiniz zarar görmesin. Öyle kafanıza göre bulduğunuz herşeyi elinize yüzüne yapıştırıp ileride en hassas bölgelerinizden biri olan yüzünüzün güzelliğine gölge düşürmeyiniz. Elma sirkesi maskesi iyi gelebilir ancak araştırma yapmanız faydanızdadır.

Bir zararı olmayacağını düşünüyorsanız, sadece elma sirkesi ve eşit miktarda suyu karıştırın ve sadece rahatsız olduğunuz bölge üzerine pamukla sürün. 30 dakika bekleyerek yıkayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir