DUYURULAR

Elektrikler ne zaman kesilecek? (ekesinti-elektrik kesintisi uygulaması)

Elektrikler ne zaman kesilecek? (ekesinti-elektrik kesintisi uygulaması)

Elektrikler kesilmeden önce haberiniz olsun ister misiniz? Size e-kesinti olacağı zaman haber veren bir uygulama var…

Bu uygulamayı yüklerseniz size bölgenizde oluşacak olan planlı elektrik kesintilerini haber veren bir uygulama var. Bu uygulama elektrikler kesilmeden size haber veriyor. EPDK, elektrik kesintisi uyguanacağı zaman çeşitli kanallar aracılığı ile mevzuat gereği duyurmak zorunda. Takip etmeyi gerektiren kesintileri ise mobil uygulama sayesinde önceden öğrenebiliyorsunuz.

Tüm Türkiye’de uygulama kullanılabiliyor

ekesinti

AKEDAŞ, Türkiye’deki tüm planlı elektrik kesintilerini web sitesi üzerinden duyuran Elektrik Dağıtım HizmetleriDerneği (ELDER) ile iş birliği yaparak, bu soruna akıllı bir çözüm geliştirdi.

AKEDAŞ, Türkiye’deki elektrik tüketicilerini yakından ilgilendiren konuya sosyal sorumluluk yaklaşımını benimseyerek Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kemal Önyurt ve proje ekibi tarafından kodlama, uyarlama ve tasarımı yapılan ‘E-kesinti’ mobil uygulaması ile Türkiye’nin her bölgesindeki elektrik kesintisini, bölgedeki abonelere cep telefonları aracılığıyla bildiriyor.

Elektrik kesintisini haber veren bu uygulama, ELDER’in Türkiye’nin 81 ili ve 970 ilçesinden sağladığı kesinti bilgilerini aboneleri ileterek, kesintilere habersiz yakalanmalarını önlüyor.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kemalony.ekesinti&hl=tr” icon=”fa-download” target=”true”]Android indir[/button][button color=”blue” size=”medium” link=”https://itunes.apple.com/tr/app/ekesinti/id1153939861?l=tr&mt=8″ icon=”fa-download” target=”true”]iOS indir[/button]Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir