DÜNYA MANŞET

Elekrikli arabadan benzin çalmaya çalışırken çarpılarak öldü

Elekrikli arabadan benzin çalmaya çalışırken çarpılarak öldü

Malum Fransa’da günlerdir grevler yüzünden benzin sıkıntısı yaşanmakta ve istasyonlardan benzin alınamamakta. Hal böyle olunca soyguncular ve benzin hırsızları türedi.

Uyanık adam araba markasına aldanıp kesin doludur diyerek elektrikle çalışan arabadan bir bidon benzin çalmaya çalıştı. Ama maalesef elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Bildiğiniz gibi son yıllarda benzinli araçlar yerine elektrikli otomobillere ilgi fazlasıyla artmaya başladı. Hem çevreci olması hem de oldukça ucuz bir ulaşım şekli haline gelmesi sebebiyle tercih edilmeye başlanan elektrikli araçlar, fiyat olarak biraz daha uygun olması halinde patlama yapacaktır.

Ancak her ne kadar elektrikli otomobiller artıyor olsa da bu araçları fazla bilmeyen ya da hangi araç elektrikli, hangisi değil fark edemeyen kişiler de bulunuyor. Bu konuda ise geçtiğimiz günlerde Fransa’da trajikomik bir olay yaşandı.

Fransa‘da yaşanan olayda Besançon şehrinde yaşayan bir adam, son dönemlerde ülkede yaşanan karışıklıklar neticesinde aracı için benzin alamayınca başka bir araçtan sifon pompa denilen sistem ile benzin çekmeye karar verdi. Ardından bu işi yapabilmek adına büyük ihtimalle Tesla olan bir otomobili pahalı görmesiyle sanırım “Bunda %100 depo doludur.” diyerek benzin çekmeye çalıştı. Ancak aracın elektrikli olması sebebiyle elektrik akımına kapılarak can verdi.

İsmi açıklanmayan söz konusu kişinin etrafa yayılan yanık kokusu sonrasında fark edildiği ancak müdahaleye rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir