SAĞLIK

Eksik dişler için en iyi yöntem hangisi

Eksik dişler için en iyi yöntem hangisi

Eksik dişlerin için en iyi çözümlerden biri İmplant. Ağızlarda oluşan hoş olmayan götüntünün tedavisi için uygun yöntemler arasında bulunuyor.

İmplant nedir?

Eksik olan dişlerin yerine takılacak olan dişler, uygun olan mazelemeler ile hazırlanarak hem tek diş eksikliği hem de çoklu dişler için kullanılabilmektedir. Ağzında hiç diş olmayanlar ve protezler için sağlıklı ve hareket anındaki düşüşleri önlemek adına çene kemiğine montajlarda uygulanabilir.

Fiyatlar dişlerin ihtiyacına göre belirlenmekte ve yapıya göre değişimler göstermektedir. Fiyat konusunda ücret bilgisi talebi ancak ağız ve dişlerin kontrolü sonucu belirlenir.

Dişerin tamamının olmadığı durumlarda ise, ağız hareketlerinden dolayı yerinden çıkmasına karşı protezlerin çene kemiğine sabitlenmesi için de ayrıca kullanılabilmektedir.

Faydası nedir?

  1. Ağızdaki kemik gelişimi devam eden kişilerde sabit olmayan protezlerin ağza olan uyumu zaman ilerledikçe kaybolmaktadır. İmplant uygulandığında protezler sabitlenir ve ağız hareketleri ve çiğnemeler daha rahat hale gelir.
  2. Diş etlerinde oluşması muhtemel hasarlara karşı önlem taşımaktadır.
  3. Estetik olarak gerçeği ile aynı görüntüde olup, gülüşünü gizlemeye çalışanlar için eşsiz bir mutluluk kaynağıdır.
  4. Kullanılan malzeme titanyum ve zirkonyum sayesinde ömürleri daha uzundur.
  5. Söyletilerde olduğu gibi ağza herhangi bir zarar vermez. Vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Nelere dikkat edilmeli?

18 yaşınızı doldurmadıysanız çene ve kemik yapısı sürekli gelişim göstereceğinden ancak ve ancak uzmanların detaylı kontrolü ve önerileri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Çok sigara içenler doktor kontrolünden geçirilmelidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir