PRATİK

Ekmek buzdolabında saklanır mı?

Ekmek buzdolabında saklanır mı?

Ekmeği buzdolabında korumak sağlıklı mı?

Evet, kısa sürede tüketilmesi gereken besin maddesi olan ekmek buzdolabına konulabilir. Ekmeğin üzerinde oluşan küflenmeler buzdolaplarında saklama yoluyla ortadan kalkar. Yaz ve sıcak havalarda bozdolaplarında ekmek saklamak akılcı çözümdür. Yaz aylarında ve sıcak ortamlarda bulunan ekmekler nemlerden dolayı daha kısa sürede küf tutar.

Ekmek buzdolabında nasıl saklanır?

Ekmeğin steril koşullarda saklanması için buzdolabına koyulmadan önce temiz ve hava geçirmez bir poşetle muhafaza edilmesine dikkat edin. Eğer poşetin içerisinde nemden kaynaklı su kabarcıkları görürseniz mutlaka poşeti değiştirdikten sonra ekmeğinizi buzdolabına kaldırın.

Günlük yediğimiz ekmekler gerekli koşullar sağlandığı 3 aylık raf ömrü sağlarlar. Özellikle bayatlamaya yüz tutmuş ve hali hazırda bayatlamış ekmeklerinizi çöpe atmak yerine buzdolabınızda buzlukta saklayabilirsiniz. Daha sonra yemekleriniz için ihtiyaç olduğunda (Örneğin ev yapımı köftede ihtiyacınız olacaktır) çıkartıp çözdürdükten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir