HAYVANLAR

Ege Üniversitesi Böceği

Ege Üniversitesi Böceği Resmi Oldu

Ege Üniversitesi Böceği: Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi öğretim üyeleri ile Rus öğretim üyelerinin beraber Van’da keşfedilen böcek, “Ege Üniversitesi” ismi ile resmi olarak tescilli hale geldi.

Ege Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Bekir Keskin ve Doç. Dr. Nurşen Alpagut Keskin, Rus meslektaşları ile birlikte Van Gölü yakınlarındaki Erek Dağı’nda “kınkanatlılar” türünde olan yeni bir böcek türü keşfetti.

Ege Üniversitesi’nden duyurulan habere göre,

EGE ÜNİVERİSTESİ BÖCEĞİ

Keşfi yapılan yeni böcek türüne “Ege Üniversitesi Böceği” ismi verildi. Bundan sonraki bu böcek türü “Ege Üniversitesi” olarak anılacak

Soğuk bölgelerde, dağlık alanda likenle besin ihtiyacını karşılayan ve gece daha aktif  bir yaşantı süren yeni böcek türü, Uluslararası İsimlendirme Yasası’na göre tescillendi ve Türkiye Zooloji Dergisi’nde yayınlandı.

Yapılan açıklamada ise, Doç. Dr. Bekir Keskin ile Doç. Dr. Nurşen Alpagut Keskin tarafınan yönetilen ekibin 15 yıldır sürdürdüğü çalışmalarda şuana kadar  30’un üzerinde kınkanatlı türü keşfedip bilim dünyasına kazandığı söylendir.

Ege Üniversitesi Böceği
Ege Üniversitesi Böceği: Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi öğretim üyeleri ile Rus öğretim üyelerinin beraber Van’da keşfedilen böcek, “Ege Üniversitesi”


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir