TEKNOLOJİ

Neden E-Ticaret Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Elektronik ticaret veya e-ticaret, İnternet üzerinden bilginin aktarılmasını içeren herhangi bir ticaret türü veya ticari işlem için kullanılan bir terimdir. Perakendecilerden perakendecilere, açık artırma veya müzik sitelerinden şirketler arasındaki ticari alış verişlere kadar birçok farklı işletme alanını kapsar. Şu anda İnternetin ortaya çıkması için en önemli yönlerinden biridir.

E-ticaret, tüketicilerin zaman ve mesafe engelleri olmaksızın elektronik olarak mal ve hizmet alışverişinde bulunmalarına olanak tanır. Elektronik ticaret son beş yılda hızla büyüdü ve bu oranda devam etmesi veya hızlanması bekleniyor. Yakın gelecekte “konvansiyonel” ve “elektronik” ticaret arasındaki sınırlar gittikçe bulanıklaşacak ve giderek daha fazla sayıda işletme faaliyet bölümlerini İnternet’e taşıdı.

Business-to-Business veya B2B, işletmeler ve tüketici yerine işletmeler arasında elektronik ticarete atıfta bulunur. B2B şirketleri genellikle müşteriler ya da tedarikçiler olarak yüzlerce, hatta binlerce başka işletmeyi ele alırlar. Bu işlemleri elektronik olarak gerçekleştirmek geleneksel yöntemlere kıyasla çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Doğru şekilde uygularken, e-ticaret genellikle malları ve hizmetleri değiştiren geleneksel yöntemlerden daha hızlı, daha ucuz ve daha elverişlidir.

 

Kaynak

Sanigno Software

Yazılım Vitrini

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir