GENEL

Duş suyu neden ısınmaz

Duş suyu neden ısınmaz ?

Aslında gözden kaçan çok ufak detaylar bu sorunun ortadan kalmasına yardımcı olabilir. Çok fazla detaylara inmeden yüzeysel olarak en sık karşılaşılan banyo, duş suyunun ısınmama nedenlerinden bahsedeceğiz.

Sıcak suyun keyfini yaşamak ve daha uzun süre duşta kalmak istiyorsunuz ama suyun soğuk olması ne banyo keyfi nede duş keyfi yaşamanıza engele 3 maddeden oluşan önerilerimize kulak verin

En çok yaşanan duş suyunun ısınmama problemleri:

  1. Su ısı derecesi yerine kalorifer ısı derecesinin yüksek olması
  2. Bar seviyesinin düşük olması
  3. Duş için sıcak su vanasını fazla açıyor olmanız

Su ısı derecesini yükseltmek:

Kombiniz üzerinde bulunan sıcak su ısı seviyesini kontrol edin ve istediğiniz dereceye getirin. Ufak bir dokunuştur ama çoğu kullanıcı bu durumu düşünmeyebilir. Genelde sıcaklık derecesi daha fazla tutulur ve su ısıtmak için bile su derecesi yerine kalorifer derecesine müdahale edilir.

Bar seviyesi su ısısını etkiler:

Genelde tavsiye edilen bar seviyesi 2-3 ve üzeridir. Bazı kombilerde ise yeşil, sarı ve kırmızı renk olarak gösterilir. Kombinin altında bulunan küçük vana ile dereceyi yükseltebilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken husus renkli göstergelerde kırmızı seviyeye ulaşmadan vanayı tekrar kapatmanız dereceli panellerde ise 3 seviyesinin üzerine çıkmamanızdır. Kullanıcı kitapçığı yardımı ile olması gereken seviyeyi güvenli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Duş sıcak suyunu çok tazikli açmak:

En fazla karşılaşılan sorun budur. Çok su akmasını isterken suyun ısınmaması en büyük sorundur. Bunun nedeni suyun çok hızlı hareket etmesi ısınmasını önler. Resistanslar arasından geçen su hızlı hareket edeceğinden banyonuza soğuk olarak gelebilir. Yukarıdaki durumları kontrol ettikten sonra suyunuzun taziğini azaltmak sorununuz çözecektir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir