KADIN

Doğal nemlendirici tarifi, evde kendiniz yapabilirsiniz

Doğal nemlendirici yapımı

Doğal nemlendirici: Cildinde kuruluk hissedenler için kendi başlarına evlerinde hazırlayabilecekleri bir “doğal nemlendirici” tarifidir. İçeriğine kimyasal bileşen bulaştırmadan cildin özellikle elleri hem nemlendirip hemde gerekli olan doğal el kremi diyebilirsiniz.

Alacağınız birkaç doğal malzeme ile yapacağınız bu karışım günlük sık sık eller üzerinde kullanılabilir. Zaten kullanmaya başladığınızda memnuniyet sağlayacağınız bir kremdir.

Satın aldığınız kremler içerisinde bu tarifteki malzemelerin haricinde mevcut kremin yapısını koruyan ve daha fazla etki görmenizi sağlayan kimyasal bileşenler bulunur. Hassas ciltler için dışarıdan alınan kremler cilde zarar verebilir veya cildin renginde değişimler oluşmasını sağlayabilir. Bu tarif tamamen doğal olduğundan sizi maddi zarara uğratmadığı gibi ayrıca bakım yapar.

Doğal nemlendirici için gerekli malzemeler

Burada size iki basit tarif vereceğiz, bu tariflerden hangisinden daha çok verim alıyorsanız onu kullanabilirsiniz.

1-yöntem;

Aynı oradan badem yağı, gülsuyu ve gliserini karıştırarak nemlendirici krem olarak kullanabilirsiniz.

2-yöntem;

  • Kakao: 10 gram,
  • Balmumu: 10 gram,
  • Fıstık yağı: 10 gram,
  • Avakado yağı: 80 gram,
  • Su: 100 gram,

Tarifi

Tüm bileşenleri bir kab içerisinde karıştırın ve kısık ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra kıvamını yakalayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken husus; karışım soğuduktan sonra cam bir kavanoz içinde dolapta barındırılmalıdır. Günlük olarak kullanacağınız miktarı yanınızda herhangi bir krem kabı içerisine koyarak (cam olması tavsiyemizdir) ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Ellerinizin nem ihtiyacını veya kuruduğunu hissettiğinizde doğal ev yapımı kremi sık sık kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Memnun kaldığınızda kremi yapmak için kullandığınız krem için gereken malzemeleri iki katına çıkararak daha fazla krem elde edebilirsiniz.

Doğal nemlendirici yapımı
Doğal nemlendirici: Cildinde kuruluk hissedenler için kendi başlarına evlerinde hazırlayabilecekleri bir “doğal nemlendirici” tarifidir

Bu tarifleri evde kendinizin hazırlıyor olması aynı zamanda size zihin toparlama açısından fayda sağlar. Dikkatinizin veya günlük yaşadığınız stresi daha aza indirmek için çok faydalıdır. Kendi ürününüzü kullanıyor olmanız aynı zamanda size mutluluk verir. Yapımları keyiflidir ve çok zaman almaz. Yeterki memnun kalın. Birçok alanda bulunan doğal tarifler ayrıca cildiniz için gerekli olan diğer ihtiyaçlarınızıda karşılamaya yetecektir. Sizde kendi tariflerinizi bizimle paylaşarak yayınlamamızı sağlayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir